Lukas27

Jaké vitamíny a minerály bych měl přes zimu suplementovat?

Odpovědi
da ny

Především ta deficitní.
Chce to mít nějakou povědomost a informace.
Nekupovat drahé „multi“ přípravky, které nemohou fungovat.
Některé vitamíny a prvky, není vhodné požívat současně, ale s časovým odstupem.
Neublíží, ani nepomohou. tělo je neumí přisvojit.
Začíná se na podzim, pokud chci být připraven na zimu.
I tady je ohledně vitamínů a minerálů, otázek a odpovědí spousty (archiv).
Některé je vhodné doplnit přirozeně, cíleně ve stravě.
Pravda je, že v zelenině a ovoci, toho mnoho není. je to dobrá vláknina.
V zimě je třeba zahřívat organismus a konzumace „letních“ salátů (ovoce nebo zeleniny), ani není vhodná.
Obecně lze říci, že céčko, déčko, B vitamíny.
Zinek (prevence zánětů), nejsnadněji ve formě dýňového oleje (PL u snídaně).
80% populace má nedostatek Mg. Ten se vstřebá spolu s podáním Ca (1:1,5 či 1.1,8 – 2)
Zdravotní obtíže a nemoci napoví, co tělu chybí.
Jsou na to i prima knihy.

Hlada

Źádné. Zdravý člověk nic takového nepotřebuje. Nemocný by se měl řídit radami lékaře. Volně dostupné doplňky stravy jsou jen obchodní záležitost.

Emefej

Takové, které ti chybí.

Jakub Tlapal

Vitamíny by se měly doplňovat preventivně. Jakmile ti něco chybí, onemocníš, tak už je pozdě. Nebo není, protože pomohou v léčbě. Rozhodně si ale nemyslím, že by zdravý člověk neměl užívat vitamíny. Já se snažím jíst každý den dostatek ovoce a zeleniny a jediné, co si kapu, tak je vitamín D . Slunce u nás svítí přes zimu málo, takže ho má každý nedostatek.