diamant2

Jaké slovo lze použít pro synonymum vyčítat?

Na internetu jsou slovníky na mnoho synonym, avšak na toto slovo jsou i tyto slovníky krátcí. Děkuji předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Sloveso vyčítat ná několik významů, takže nevím, který máte na mysli. Dá se nahradit takto:

  1. vytýkat, předhodit, předhazovat někomu něco, říkat s výčitkou – např. jste oba stejní
  2. čtením, četbou něco z něčeho poznávat, zjišťovat
  3. zjišťovat, vypozorovávat, vyrozumívat něco z něčeho – např. z pohledu
  4. vyjmenovávat, uvádět něco, vypočítávat – např. různé předměty

Ověřeno dle SSJČ

Další odpovědi
Damiana

Použila bych sloveso připomínat nebo opakovat a před něj postavila něco z tohoto – neustále, stále, nepříjemně, opakovaně, vlezle, otravně.
Třeba: Vlezle opakovat nebo Stále připomínat – to by mohlo být, ne?