MajaIS

Jaké skupiny jazyků jsou vám příjemné, blízké?

Slovanské, románské nebo germánské? Jaké vám nejlépe zní a připadají sexy? Jaké skupiny jsou vám blízké akcentem, přízvukem, výslovností??

Nejlepší odpověď
1popelka1

U mě vede jednoznačně SLOVENŠTINA (slovanský)… pak dlouho nic… ŠPANĚLŠTINA, FRANCOUZŠTINA (románské)

Slovenština je nádherný jazyk a sexy, mohla bych ji poslouchat od rána do večera.

Španělština je mi blízká temperamentem lidí, latinskou hudbou, výslovností

Další odpovědi
Bumbes

Mluví-li nádherná osoba opačného pohlaví příjemným melodickým hlasem, mi je úplně jedno jedno jakým jazykem s jakým přízvukem. Vnímám obraz i zvuk jako umělecké dílo tím více, čím méně rozumím smyslu slov.

annas

Máme ráda slovenštinu nejen kvůli tomu, že syn zůstal jako vojenský pilot v Košicích a založil zde rodinu.
Na východním Slovensku se v některých oblastech hutori, dost nesrozumielně.

Z ostatních jazyků se mně líbí francouzština.

quentos

nejblíže jsou mi asi slovanské, ale jinak si spíš myslím, že více záleží na konkrétním jazyce, než na skupině. Třeba angličtina a němčina patří do stejné jazykové rodina, přitom angličtinu miluju, zatímco němčina je mi nepříjemná, a kdybych tehdy nemusel, neučil bych se ji. Z románských jazyků je mi příjemná francouzština, asi je v tom též ona konotace „milostného jazyka“, románské jazyky obecně zní velmi příjemně – ale opět s výjimkou… rumunštiny ;{)>
Doplňuji:
*… rodiny…

dudu

Určitě mě nejvíce libozvučně zní slovenština z úst všech jejich pohledných děvčic , pak si vychutnávám pravou mužskou angličtinu a od hezkých reprezentatek francouzštinu. Nevím proč, ale naprosto nesympatická je mým uším většina dialogů žen v amerických filmech. Mít doma partnerku s takto posazeným hlasem a akcentem, asi bych brzky stejně jako Jánošík, utekl do hor.

ten který je

Příjemně mi zní slovenština,dále jsem celkem rád když zaslechnu němčinu která se z Prahy jaksi vytratila a nahradila jí ukrajinština.Někdy si připadám že žiji v Kyjevě a ne v Praze.

anonym

nejvic sexy mi zni francoustina

anonym

Dobrý den MajaIS.Mám velmi ráda melodické hlasy,spíše u žen altové a u mužů baritonové.
Co se týká jazyků tak upřednostňuji skutečné češtinu/protože je velmi bohatá a zároveň tak těžká pro cizince/ a potom italština,fran­couština a budete se divit ale také ruština/protože tyto jazyky jsou tak bohaté-zpěvné a temperamentní­.Zdraví vás ZAJ-PO

Zdroj: moje nejoblíbenější jazyky

Kajra

U mne vede slovenština, mám tam půl rodiny v Košicích a za tři týdny tam jedu.Ale nekrásněji mi zní čeština od slováka, je tak měkká a libozvučná- vzpomeňte na herce Chudíka

GM

Nejpříjemnější jsou mi germánské jazyky, ale ne němčina.

Michal

Mám rád Slovenštinu,An­gličtinu ,Špaňeštinu a Francouštinu.Ctím svůj jazyk nejvíce Češtinu.