Avatar uživatele
MajaIS

Jaké skupiny jazyků jsou vám příjemné, blízké?

Slovanské, románské nebo germánské? Jaké vám nejlépe zní a připadají sexy? Jaké skupiny jsou vám blízké akcentem, přízvukem, výslovností??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, anonym, Dmitrij, anonym před 5021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

U mě vede jednoznačně SLOVENŠTINA (slovanský)… pak dlouho nic… ŠPANĚLŠTINA, FRANCOUZŠTINA (románské)

Slovenština je nádherný jazyk a sexy, mohla bych ji poslouchat od rána do večera.

Španělština je mi blízká temperamentem lidí, latinskou hudbou, výslovností

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Mluví-li nádherná osoba opačného pohlaví příjemným melodickým hlasem, mi je úplně jedno jedno jakým jazykem s jakým přízvukem. Vnímám obraz i zvuk jako umělecké dílo tím více, čím méně rozumím smyslu slov.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Máme ráda slovenštinu nejen kvůli tomu, že syn zůstal jako vojenský pilot v Košicích a založil zde rodinu.
Na východním Slovensku se v některých oblastech hutori, dost nesrozumielně.

Z ostatních jazyků se mně líbí francouzština.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

nejblíže jsou mi asi slovanské, ale jinak si spíš myslím, že více záleží na konkrétním jazyce, než na skupině. Třeba angličtina a němčina patří do stejné jazykové rodina, přitom angličtinu miluju, zatímco němčina je mi nepříjemná, a kdybych tehdy nemusel, neučil bych se ji. Z románských jazyků je mi příjemná francouzština, asi je v tom též ona konotace „milostného jazyka“, románské jazyky obecně zní velmi příjemně – ale opět s výjimkou… rumunštiny ;{)>
Doplňuji:
*… rodiny…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Určitě mě nejvíce libozvučně zní slovenština z úst všech jejich pohledných děvčic , pak si vychutnávám pravou mužskou angličtinu a od hezkých reprezentatek francouzštinu. Nevím proč, ale naprosto nesympatická je mým uším většina dialogů žen v amerických filmech. Mít doma partnerku s takto posazeným hlasem a akcentem, asi bych brzky stejně jako Jánošík, utekl do hor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Příjemně mi zní slovenština,dále jsem celkem rád když zaslechnu němčinu která se z Prahy jaksi vytratila a nahradila jí ukrajinština.Někdy si připadám že žiji v Kyjevě a ne v Praze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nejvic sexy mi zni francoustina

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dobrý den MajaIS.Mám velmi ráda melodické hlasy,spíše u žen altové a u mužů baritonové.
Co se týká jazyků tak upřednostňuji skutečné češtinu/protože je velmi bohatá a zároveň tak těžká pro cizince/ a potom italština,fran­couština a budete se divit ale také ruština/protože tyto jazyky jsou tak bohaté-zpěvné a temperamentní­.Zdraví vás ZAJ-PO

Zdroj: moje nejoblíbenější jazyky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajra

U mne vede slovenština, mám tam půl rodiny v Košicích a za tři týdny tam jedu.Ale nekrásněji mi zní čeština od slováka, je tak měkká a libozvučná- vzpomeňte na herce Chudíka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nejpříjemnější jsou mi germánské jazyky, ale ne němčina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Mám rád Slovenštinu,An­gličtinu ,Špaňeštinu a Francouštinu.Ctím svůj jazyk nejvíce Češtinu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek