majki636

Jaké posilovací stroje by jste zařadili do domácí posilovny ?

Odpovědi
elkon

To záleží co chceš posilovat, jaké máš možnosti finanční a kolik máš pro to doma místa. Já mám přístroj, který se jmenuje Total Gym a stačí mi.

Kelt

Jsi omezený prostorovými možnostmi bytu. To tvé nadšení za pár let vyprchá a je lepší chodit do posilovny, třeba 3 x týdně než 5 x týdně o to zakopávat. Co takhle cvičit s vlastní váhou, kliky, dřepy, sedy, lehy a jiné.

zjentek

Žádný. Člověk si vystačí třeba jen s kettlebellem. Nejlépe s několika o různé váze. A samozřejmě zvolit správné techniky použití/cvičení. (;

Rokio

Určitě tam budou patřit činky.

Jinak dêláním kliků posiluješ celé tělo.

paul1

Elastické lano pro SM systém

Zdroj: https://www.top­tejp.cz/pomuc­ky-na-cviceni-sm-system/106-elasticke-lano-sm-system.html

Disraeli

Bench press, hrazda, posilovací věž a nějaký ten na nohy – třeba leg press (to by do základu mohlo stačit, ale pokud chceš i víc, je to jen dobře).
Různé druhy činek jsou samozřejmostí (ale ptáš se na stroje). Pokud se nemusí omezovat penězi, tak je dobře tomít rozmanité a mít různé druhy strojů.
V rámci rozcvičení nebo čistě cvičení /kardia za účelem hubnutí, vyrvalosti a podobně, tak třeba ještě kola/trenažéry, rotopedy, běžící pás (ten je dobrý).

Člověk si vystačí jen s vlastní vahou, plus k tomu je základ třeba jen lavice a činky (obouručka a jednoručky). Takže by ti stačil/a jen ta lavice a činky, abys mohl spolehlivě posilovat celé tělo (plus třeba ta hrazda není na škodu).
Pokud jde o posilování, tak stroje jsou a měly by být vedlejší. Hlavní jsou činky a závaží (postupně přidávat), popřípadě cvičení s vlastní vahou. Skoro nic k tomu nepotřebuješ, snad kromě té lavici. S činkami se cvičí různě, ve stoje, v sedě, ležě a jsou to primární pomůcky pro posilování. Stroje jsou dobré jako vedlejší pomůcky, na zdokonalení, vyrýsování,..

Hlada

Míchačku, kolečko, lopatu, rýč, krumpáč, kosu.

JežíšKristus

lavice na benchpress, ruční volné činky, EZ osa, závaží – jako základ

KratochKarel

Určitě kardio ve formě veslovacího trenažeru, kde zabírá celé tělo. Doporučuju kouknout se na trinfit. Mají hodně našlapané stroje. Myslím si, že fitham má hodně slušnou nabídku jejich strojů.