ddolenska

Jaké podmínky má sociální odbor pro přispívání soc. dávek na nájemné. Děkuji

Je možné, aby soc. rodina nedostala dávku, když mají sice nájemní smlouvu, ale důvod nevyhovění byl, že nemají trvalé bydliště na pronajaté adrese?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak za 1), příspěvek na bydlení dnes poskytuje spádový Úřad práce a než se vyplní žádost, referentka sdělí všechny podmínky a požadované doklady.

  1. Trvalé bydliště je nezastupitelná podmínka, protože mechanismus rozdělování sociálních dávek je vázán na občany příslušné obce, tedy trvale hlášené. Ti, co jsou hlášení jinde, by museli žádat ve svém místě pobytu, ale kritéria jsou mimo jiné dány i velikostí obce, takže by se ani nemusel vejít do podmínek, které byly od 1.1.2011 výrazně zpřísněny. Do loňského roku stačilo, aby celkové náklady na bydlení přesahovaly 30% příjmů domácnosti (v Praze 35%) a zbytek nad tento podíl, proplácel stát.

Viz odkazy níže, + kalkulačka výše příspěvku.
http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-bydleni#prispbyd

P.S. Otázka tu byla už mnohokrát, naposled dokonce včera, nemohla by ses konečně od srpna naučit používat vyhledávací lištu, která je tu právě pro tyto účely. Registrací ses zavázala respektovat kodex. který bezohledně ignoruješ. viz link na poslední totožný dotaz.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-v-pripade-ze-mam-smlouvu-na-najemni-byt-a-nemam-tam-trvale-bydliste-tak-nemam-narok-na-prispevek-na-bydleni

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni

Další odpovědi
Drap

Může to být důvodem . Přesné podmínky vám rádi sdělí na příslušném úřadě