Sooger

Jaké plemenk psa je nejvíce vhodné?

Dobrý den,
uvažuji o koupi psa, nebo feny, se kterým/ou bych mohl běhat, dělat cyklistiku v přírodě a na procházky přírodou. Takže nějakou rasu určenou k aktivnímu pohybu. Doma mám ještě jednoho psa (10 let), který je spíš gaučový typ a 2 kočky (kocour a kočka). Potřeboval bych tedy nějakého vytrvalostního psa, který je i společenský, přátelský a nemusel bych se ho bát pustit i z vodítka. Rád bych si přečetl vaše zkušenosti a třeba i poznatky pokud takového psa máte a doporučili byste mi ho. Popřípadě srovnali nějaké nevýhody a výhody daného plemena. Děkuji za případné odpovědi.

Odpovědi
Edison

Nejvíce fundovaných rad a zkušeností najdeš mnohem lépe na kinologických serverech a forech.

Ametyst

Jednoznačně border kolii. Přátelská, aktivní, inteligentní a spolehlivá.

Drap

Myslím, že tomu popisu by plně vyhovovala Border kolie

isteron

Na športové účely je vhodná border kólia. Vyžaduje pohyb a aktivitu, a je vhodná aj do rodiny.