jirka F

Jaké klimatické změny můžeme čekat?

Furt se to vše dohaduje jedna strana čeká ochlazení a jedna oteplení. Jak je to teda podle vás?

Odpovědi
Ametyst

D) mám jinou odpověď

Prudké výkyvy a extrémy, ze kterých se nedá nic vyvodit, protože extrémy se do průměru nepočítají. To ví každý studentík.

Drap

D) mám jinou odpověď

Nedokáži odhadnout, k tomu by byla nutná křišťálová koule. Muže opravdu přijít, oteplení planety, čímž nás soustavně straší a čeho se chytli zelení pomatenci, ale stejně tak může přijít náhlé ochlazení. Změnou oceánských proudú by mohlo dojít ke snížení průměrné teploty až o 3 stupně C. Pokud by to bylo v krátkém čase několika let, tak žádný organismus se v podstatě neni schopen adaptovat.

Pepa25

A) oteplení o 2°c

Z daných možností nejlepší.
Doporučuju k tomuto tématu informace na webu Českého hydrometeorolo­gického ústavu, který vysílá za Českou republiku zástupce do IPCC.

Zdroj: https://www.chmi­.cz/historicka-data/pocasi/zmena-klimatu/zakladni-otazky-a-odpovedi

plebs

D) mám jinou odpověď

Jura počkej až co řekne Gréta.

Filip84

D) mám jinou odpověď

Předpověď počasí má, jakž – takž, relevanci na 1–2 dny dopředu. Tedy, měla by, dělali-li by jí lidé, meteorologové, ne meteorologický centrální server, ale tak to je zase jiný příběh.

Všecko ostatní jsou domněnky. Theorie, nic víc.

Na domněnky opravdu názor nemám, domněnka je domněnka, stejně tak možná, jako nemožná, s nějakou typovou pravděpodobnostní. S jakou? To se, prosím, obrať na statistiky, nebo mathematiky.