vivatisCZ

Jaké jsou začátky meziplanetární dopravy?

Odpovědi
Emefej

Třeba automatická meziplanetární doprava mezi Zemí a Venuší byla zahájena již v 60. letech minulého století. Hledej sovětský program Veněra.

anonym

Na historii se asi neptáš – meziplanetární doprava (alespoň prozatím) neexistuje…
😉
Takže třeba – „START“??? Nebo – „POČÁTEK“…
;-D
Na co se to vlastně ptáš??

mosoj

Pomalé v současné době žádné. Nepovažuji meziplanetární sondu za dopravu.

Zbynas

K jiné planetě se člověk ještě nedostal, tudíž žádná meziplanetární doprava zatím není. Sondy apod. do toho nelze počítat, jak již někdo psal. Ovšem se připravuje cesta k Marsu.

„Z 202 tisíc přihlášených zájemců z celého světa o první cestu lidí na Mars bez návratu na Zemi se do užšího výběru dostalo 1058 uchazečů. Sdělila to podle webu deníku Le Figaro nizozemská společnost Mars One, která unikátní výpravu slibuje. Na závěr přísného výběru by podle ní mělo mít naději začít osídlovat Mars jen 24 osob.“

Více ve zroji.

Zdroj: http://tn.nova­.cz/zpravy/zah­ranici/cesta-na-mars-v-roce-2024-poleti-na-rudou-planetu-24-lidi.html