Jaké jsou výhody užší pneumatiky na širším ráfku?

Když pominu, že to není povolené, tak kde je nějaká výhoda? Podle mne je to nehezké a nepraktické kvůli mechanickému poškození. Navíc se pneu na takový ráfek špatně nasazuje.

Odpovědi
tforro

Pokud dám užší pneumatiku na široký ráfek, tak ta pneumatika se samozřejmě přizpůsobí šíři ráfku. Výsledek je ten, že se pak jezdí po „bocích“ pneumatiky a ne v místě dezénu. Takže nevidím v tom vůbec žádnou výhodu.

Kepler

V každém případě by se měly nasazovat pneumatiky podle doporučení výrobce a podle použitých kol. Užší rozměr pneu je určitě lepší na brodění se sněhem, široké placky jsou vynikající pro případ, že chceš na trati držet jako tramvaj.

karfigol

Každopádně je dobré se před výběrem zeptat ve specializovaném pneuservisu a né „odborníků“ v diskuzi. Mě vždy dobře poradí v http://www.pne­uok.cz/ kupuju tam pneu