Jan12345

Jaké jsou příčiny zánětu močového měchýře?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mám poslední 1–2 dny problém mám časté nutkání močit, občas pálení při močení, žízeň (ale teď je horko a má se denně vypít 3l, což ani nevypiju).Prosím poraďte, jestli je toto je zánět močového měchýře. Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Zánět močového měchýře bývá bakteriálního původu. To, co jmenujete, jeho příznaky být mohou, ale také nemusí. Na sto procent to pozná jedině lékař.
A není pravda, že se má denně vypít 3 l. To je blud v minulosti mylně spočítaný podle statného člověka, takže to tuplem není pravda, pokud jste „muší váha“ – akorát zatěžujete ledviny. Pijte tolik, kolik si tělo řekne.

Další odpovědi
pucipuci

Na 90% ano. Je to stejné jako u rýmy. Dostane se z prochlazení nebo infekcí, na veřejném WC, na bazéně… Chce to jít s močí k lékaři.

mosoj

Tak to ti řeknu zcela určitě. Zánět močového měchýře je zaručeně bakteriálního původu.
Aby se zánět mohl 100% diagnostikovat musí se udělat tzv. kultivace moči.
Kultivace prokáže diagnózu zánětu, zjistí která bakterie zánět způsobila a zároveň se dělá tzv. citlivost na ATB. To jest, že se zjišťuje na jaké ATB je bakterie citlivá a na jaké ATB je rezistentní. Podle toho se pak volí vhodné ATB k léčbě.

Se zánětem močáku, či močových cest, si není radno zahrávat, neboť se může zánět rozšířit na ledviny a ty poškodit. Pokud se zánět již rozjede bez ATB se nevyléčí.

Vězte, že na vlastní kůži vím o čem mluvím. Starší uživatelé ví proč.

da ny

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/akutni-zanet-mocoveho-mechyre-z-pohledu-celostni-mediciny.htm
Kupte si v lékárně brusinky (užívejte) a sterilní nádobku na moč. S raní zajděte k lékaři (laboratoř) a nepijte kávu. Chce to klid a řádnou, včasnou léčbu. Pokud se prokáže akutní zánět, doléčit, jinak hrozí zánět chronický.
https://www.or­dinace.cz/cla­nek/pri-zanetu-mocoveho-mechyre-nepijte-kavu/
„Zjistit příčinu není snadné.......“:
http://www.uro­gyn.cz/chronic­ky-zanet-mocovych-cest/

„Je řada možných příčin vzniku tohoto onemocnění, nejčastější je bakteriální infekce. Ke vzniku onemocnění často přispívají faktory, jako je cévkování, radioterapie, diabetes, oslabená odolnost organismu, prochlazení apod. Nejčastějším bakteriálním původcem je Escherichia coli, Proteus, Pseudomonas aeruginosa aj. Vstup infekce je nejčastěji vzestupnou cestou, tedy močovou trubicí.“
http://www.uro­gyn.cz/akutni-zanet-mocovych-cest/

mosoj

Ano , na zánět močových cest to s velkou pravděpodobností ukazuje.
Navštiv svého lékaře. Kultivace moči trvá 2–3 dny. Teprve potom se může nasadit cílené ATB.

mosoj

Bakterie se do močáku dostanou vnějšími močovými cestami. U žen velmi snadno u mužů to jde o něco hůře ( delší trasa močových cest).
Proto ženy trpí na zánět močáku častěji.