sepak

Jaké jsou mimosmyslové schopnosti ? ( jak je poznat ? )

Doplňuji:
Děkuji za užitečné odpovědi

Nejlepší odpověď
zzzzz

To jsou ty z toho šestého smyslu 🙂
Ty se nepoznají, ty se cítí.

Další odpovědi
Lamalam

Doporučuji knihu „Objevte své mimosmyslové schopnosti“ od Sherie Dillardové, tam najdeš vše, co by tě mohlo zajímat.

Kelt

Například telepatie , telekineze, levitace, a pod.
U telepatie – zkus se soustředit na nějakého člověka, aby udělal něco, co si přeješ, bez toho, že s ním budeš mluvit. Například přijde k tobě a usměje se na tebe.
Telekineze – budeš schopen pohybovat předměty bez doteku.
Levitace, budeš se vznášet v prostoru.
Určitě existují i jiné, to jen, že jsem si na některé vzpomněl.

zjentek

mimosmyslové má každej ..požnáš je tak, že se ti chce třeba každej den kadit :o

MK44

Otázka obsahuje rozpor. Mimosmyslové je to, co je mimo smysly, co do oblasti smyslů nezasahuje. Smysly jsou to, čím vnímáme, čím získáváme informace. Jelikož poznáváte smysly, to co je mimosmyslové, poznat nemůžete. Člověk, který tvrdí, že vnímá mimosmyslově, se nutně mýlí nebo lže. Buď produkty své představivosti vydává za vjemy nebo, pokud skutečně něco vnímá, například to, co jiní nevnímají, pak pro takové vjemy má smysly a tedy nejde o záležitost mimosmyslovou.

Jen pro pořádek doplním, že na poznání se vedle zisku vjemů podílí i jejich zpracování. Vyhodnocováním smyslových vjemů může jedinec s určitými zkušenostmi a rozumovými schopnostmi získat další informace. Například člověk s ostrým zrakem a psychologickými znalostmi již na dálku pozná, že s člověkem, který se blíží, dojde ke konfliktu. Naopak krátkozraký člověk s ASD nejen získává méně optických informací, ale navíc není schopen je analyzovat a učinit odpovídající závěr.
Člověka, který má citlivější smysly, než je obvyklé, a který na základě zkušeností a racionálních schopností dokáže odvodit informace, které ostatním obvykle uniknou, ale tvrdí, že tyto informace získal mimosmyslovým kanálem, jistě po mravní stránce zhodnotíte sám.
Existovat můžou různé smysly, nejen obligátní zrak, sluch, hmat, čich a chuť. Například holubi dokážou vnímat magnetické pole Země a orientovat se podle něj. Tak jako mají světločivné receptory v oku, mají i receptory magnetického pole. Někteří živočichové, tuším mj. delfíni, zřejmě vnímají elektrické signály vydávané jinými živočichy, například skrytými v písku. Jde ovšem o záležitost smyslovou, nikoli mimosmyslovou.

anonym

Precti si knihu od tibet lamy T.L.RAMPY Kniha esoteriky.Stci ,kdyz se zaposůlouchas do sveho nitra,meditace atd,samo ti rekne ,co mas delat.Hlavne se nepokousej o neco ,co ti jen pripada zajimave,ale tve astralni telo a duchovni vyvoj na to nejsou pripraveny.

zzzzz

Také jsem přesvědčená, že nikdo v kartách ani v křišťálové kouli nic nevidí, a pokud jo, tak by se měl léčit.
Ale každý snad zná ten pocit, kdy mu „něco“ říká, jak to dopadne. Předtucha, to je to správné slovo.:-)

arygnoc

dajú sa rozpoznať veľmi jednoducho:

nemá ich nikto, lebo neexistujú.
aspoň nie ako niečo magické, nadprirodzené, mystické, náboženské, …

a tí, ktorí ich majú, sú buď (tupo) veriaci alebo podvodníci.

Roman71

Tupě věřící rozhodně ne, ale pod vlivem padlých andělů ano.
Magie, telekineze, telepatie a další, spadají do kategorie satanismu, s tím není radno si zahrávat.

arygnoc

bez urážky, svojim komentárom ste ma práve presvedčil, že to „tupo“ tam je správne.

;)

Roman71

též bez urážky, že tomu nevěříte, ještě neznamená, že neexistují. takže to vaše „tupo“ má nádech omezeného chápání jedince, který není schopen to pochopit. Tupě něčemu věřit, vnímám jako neřešit a nezkoumat, co mi kdo „nabulíkuje“, nebo pověsí na nos, chcete-li a jen tomu věřit.
A věřte tomu nebo ne, že s tím co jsem napsal výše mám osobní zkušenosti, jasné důkazy existence.