čeják

jaké jsou jednoduché rostliny?

Nejlepší odpověď
beer

Tento termín neznám.
Pouze starý název pro „nižší rostliny“ (stélkaté bezcévné rostliny), což jsou bakterie, sinice, řasy, houby, lišejníky a mechorosty.
Dál tím můžeš ještě myslet rostliny jednoděložné – obilniny, trávy, česnek..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jed­nod%C4%9Blo%C5%BEn%C3%A9
Podle mého názoru špatně položená, nepřesná otázka.
Doplňuji:
Slovo „jednoduchý“ v taxonomii rostlin znamená totiž jen druhové jméno !
Studium

Další odpovědi
www

Žádné, poněvadž takový termín neexistuje, jak už erudovaně odpověděl Beer.
Upřesni nač se vlastně ptáš.

anonym

No, pokud s Tebou vyhledávače nemluví, tak alespoň dvě:

Rostliny

Zevar jednoduchý – Wikipedie
Zevar jednoduchý (Sparganium emersum Rehmann, syn Sparganium simplex Huds.) je druh jednoděložné rostliny, podle systému APG III patří do čeledi …
cs.wikipedia.org
hadinec jednoduchý – Echium simplex
Listová růžice vytváří teprve po 4 –5 letech ohromné válcovité květenství a poté celá rostlina odumírá. Listy jsou eliptické – kopinaté, hustě drsně chlupaté, 10 …
listnate-kere.atlasros­tlin.cz