Pokročilý

Jaké jídlo máte v číně nejradši, jaký nesnášíte a jaký byl váš nejotřesnější zážitek z číny?

Já mám nejradši voňavé a křehké kuře nebo osm pokladů v pálivé omáčce, občas si dám hovězí po sečuánsku...vesměs mi to chutná skoro všude, sice některý číny jsou úplně tragický, ale to řešit nebudem. No a co nesnášim a ani jsem to nedožral je kantonstké kuře. I když to vonavé a křehké kuře mi příjde, že se nějak domluvili a všude ho uplně zkazili, dřív dávali víc zeleniny a tak. Ale dřív rozhodně jedno z nejoblíbenějších jídel. Jinak jsem v číně nikdy nic otřesného (kromě pár ostud s kamarády z naší strany) nezažil.
Doplňuji:
Čína není fastfood ale) byl jsem ve všech čínách v okolí Stodůlek a jednou v Uhříněvsi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

v Číně jsem jako takové nebyla fastfoody nenavštěvuju,
ale v Pardubicích je moc výborná restaurace, tam jsem
jedla perfektní polívku a ty jejich nudle s kuřecím pálivým
masíčkem "to jídlo bylo úchvatné" a obsluha taky :)
http://ubilehokonicka-pce.cz/

Další odpovědi:

Zlatý

..."čína" -> ´čínská knajpa´ v Česku??
;-)
Nesnáším takový ty ´keksíky´ - balený v celofánu nebo igelitu, podlouhlý - nějaký tyčinky, či co...
Chuť to nemá žádnou, barvu podivnou - a děsně blbě se to hryže - skoro se to nedá ukousnout... A nosej to skoro ke každýmu jídlu - akorát k polívce ne...
:-DD
___
..."a všude ho uplně zkazili"...
Jednak se tě zeptám - kolik čínských restaurací jsi navštívil a kde (vesnice, okresní město, krajské město, metropole, cizina - EU, cizina - svět, Čína...)??
A druhak - uvědomuješ si, že mnohé (netroufám si říct "většina") čínské restaurace u nás fungují jako
a) pračka na peníze
b) ´import´ lidí
???
Tam vůbec nejde o nějakou kvalitu jídla či zachování si klientely...
;-)
___
Pokud máš někde v blízkosti fastfood třeba pakistánský - zkus jej...
;-)
Doplňuji:
Nejsem takovým znalcem Stodůlek, abych mohl posoudit tamní ´všechny číny´ - ale zkus tuto - http://www.ukoruny.cz/ ...
;-)
Velmi pravděpodobně zjistíš, že ty, které jsi navštívil, jsou fastfoody...
;-)

Zlatý

"byl jsem ve všech čínách v okolí Stodůlek"

správne "byl jsem ve všech VIETNAMECH v okolí Stodůlek".

ak by ste spočítal tých pár číňanov žijúcich v čr (cca 3.800), tak by všetci z nich museli pracovať v čínskych reštauráciách v prahe :DDD

no a s vietnamskými reštauráciami je to ako s vietnamskými trhoviskami - nebrať.

;-Q

Doplňuji:
na druhú stranu treba priznať, že v čr (ba ani v prahe) som "v číne" nebol.
nechcem tvrdiť, že žiadna z tých reštaurácii nie je čínska - berte môj príspevok s nadsádzkou (podobne ako u vietnamcov - nie všetci sú podvodníci, sú medzi nimi i slušní podnikatelia).
ale zasa by som neveril všetkému, čo je na štíte reštaurácie napísané.

Zlatý

Jedině kachnu s bambusem a vońavými houbami a v Šantovce\Olomouc.
Jednu dobrou asijskou jídelnu zavřeli už před lety a udělali z toho vegetariánský bufet či co a od té doby jsem tam nebyla.Proč zavřeli,netuším,denně tam bylo narváno.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.