jake je sinonymum ke slovu přibližně ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Znám jen synonymum ke slovu přibližně: asi, zhruba, okolo, kolem.

Další odpovědi:

Zlatý

prakticky :)

Bronzový

Vedle synonym uvedených kolegyní Annas, lze použít, je-li to v souladu s odborným obsahem textu, i slova latinského původu: cirka, aproximativně. Věta "Nakrájel jsem aproximativně půl tuctu erteplí." nemusí na každého působit jako z pera vzdělaného literáta. On každý nemá smysl pro humor. Naopak v mluvě lidové a nárokům jazyka spisovného pohříchu vzdálené lze se setkati s výrazy jako: báj voko, bajvočko.

Výraz "prakticky", navrhovaný kolegou Zjentkem, se mi ve významu "přibližně" nelíbí. A ve škole to neprojde. Označuje, spíše než přibližnost, prakticky použitelnou tedy použitou nebo v praxi vyzkoušenou hodnotu. Použití tohoto slova může být matoucí. Řeknu-li: "Do té tašky se Vám vejde prakticky 10 lahví.", naznačuje to, že to někdo prakticky vyzkoušel a tedy že to lze. Pokud jsem ovšem myslel přibližně 10 lahví, je to odhad a možná vyjde najevo, že se tam vejde jen devět a Vy budete naštvanej, že se tam ta desátá prakticky nevejde.

Stříbrný

MK44: jsou synonyma slova prakticky stejneho vyznamu? Nebo to jsou slova priblizne stejneho vyznamu?
Ted pro stouraly - jsou stejneho vyznamu. Jen jsem chtel poukazat na spatne vyvozenz zaver.

napadlo mě cca ještě

Diskuze k otázce

Bronzový

MK44

Pro Setapoucha: Můžete, prosím, obsáhleji vysvětlit? :-)

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.