adam marly

jake je sinonymum ke slovu přibližně ?

Nejlepší odpověď
annas

Znám jen synonymum ke slovu přibližně: asi, zhruba, okolo, kolem.

Další odpovědi
zjentek

prakticky :)

MK44

Vedle synonym uvedených kolegyní Annas, lze použít, je-li to v souladu s odborným obsahem textu, i slova latinského původu: cirka, aproximativně. Věta „Nakrájel jsem aproximativně půl tuctu erteplí.“ nemusí na každého působit jako z pera vzdělaného literáta. On každý nemá smysl pro humor. Naopak v mluvě lidové a nárokům jazyka spisovného pohříchu vzdálené lze se setkati s výrazy jako: báj voko, bajvočko.

Výraz „prakticky“, navrhovaný kolegou Zjentkem, se mi ve významu „přibližně“ nelíbí. A ve škole to neprojde. Označuje, spíše než přibližnost, prakticky použitelnou tedy použitou nebo v praxi vyzkoušenou hodnotu. Použití tohoto slova může být matoucí. Řeknu-li: „Do té tašky se Vám vejde prakticky 10 lahví.“, naznačuje to, že to někdo prakticky vyzkoušel a tedy že to lze. Pokud jsem ovšem myslel přibližně 10 lahví, je to odhad a možná vyjde najevo, že se tam vejde jen devět a Vy budete naštvanej, že se tam ta desátá prakticky nevejde.

setapouch

MK44: jsou synonyma slova prakticky stejneho vyznamu? Nebo to jsou slova priblizne stejneho vyznamu?
Ted pro stouraly – jsou stejneho vyznamu. Jen jsem chtel poukazat na spatne vyvozenz zaver.

BlackTerry

napadlo mě cca ještě

MK44

Pro Setapoucha: Můžete, prosím, obsáhleji vysvětlit? 🙂