Jaké jsou rozdíly mezi slovy chlupatý, huňatý a chundelatý?

Nebo je to prašť jak uhoď to samé?

Nejlepší odpověď
annas

  1. chlupatý příd.
  1. porostlý chlupy; mající chlupy: chlupaté zvíře; chlupatá pokrývka
  2. chlupaté knedlíky ze strouhaných syrových brambor

--

b) huňatý příd. hustě chlupatý, chundelatý: huňatý medvěd, kožich

  1. chundelatý příd. expr. huňatý: chundelatý pes; chundelatá hlava, čepice"

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Je vidět, že jde o synonyma (kromě a) 2 – přenesený význam). Liší se kontextem a slohovým zabarvením.

Další odpovědi
anonym

Zadej si to Google postupně,
pak najdeš správnou odpověď. Jen chundelatý je s N.

anonym

Eburo: Šlo by to, ale rád bych to chtěl viděl po kupě najednou a pak si to třeba tady opět najít až na to nebudu moci vzpomenout, ale díky za opravu.

anonym

Found,

příště takové upozornění ignorujte. Na překlepy atd. by měl upozorňovat ten, kdo sám žádné chyby nedělá.
To není určitě Eburo.

Zřejmě u něho platí, že své nevidí, proté tím častěji rád upozorňuje jiné.

anonym

Ae no ták,přeci nejsme všeci dokonalí.