lenina270

jaké je podle vás nej vodítko na naučení na cvičák pro 9 měs.štěně?(váží zatím 20kg)

každý radí jiné vodítko a já nevím co je nejlepší abych nekoupila čmojs nebo zbytečně drahé co použijem jen málo,je zajímavé že anki cvičitelé se neshodnou…
zatím mám krátké a svinovací ale řekli že mám v železářství koupit 20m provázek a karabinku…co myslíte?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží co potřebujete všechno cvičit. Přivolání, pokud pes špatně reaguje se dělá na dlouhé šňuře cca 10 – 15 m dlouhé. Pro chůzi u nohy, sedni, lehni, vstaň, je dobré vodítko cca 2,5 – 3 m dlouhé, s možností několika variant délky. Někdy se také používá krátké vodítko cca 20 cm / takzvané ouško / v žádném případě nedoporučuji na výcvik, a u většího psa i na běžné použití svinovací šňůru.

Další odpovědi
bubukaa

na cvičení je nejlepší dlouhé, takže provázek by šel, ale prodávaqjí se i speciálně různě dlouhé ,,lana,,

kamila44444

Nejlepší je obyč.nylonové vodítko ale karabina musí být těžká tak,aby to pejskovi nevadilo-na navinovacím neučte-pak si bude myslet že může kamkoli ale to nesmí.

samicek333

Také chodíme do psí školy, to 20m dlouhé jsme museli také pořídit, vždy na přivolání nebo na jakékoliv cviky bez vodítka, připne se psovi tak, aby si myslel, že je na volno a když chce utéct, prostě ho chytnete. Dále máme pevné kratší vodítko, asi tak metr a půl, klidně i metrové, ale pevné, aby se nepřetrhlo a taky, když s ním škubnete, aby to vůbec pocítil. Myslím, že tyhle dvě by vám měly stačit, nebo alespoň v naší psí školen vyhovují…