Petra99

Štěně a výcvik

Od kolika měsíců se může pejsek začít trénovat na povely?
A od kdy může chodit na cvičák?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Už se to tady mnohokrát probíralo, koukni do vyhledávače.
Záleží na plemeni a konkrétním vývoji fyzickém i psychickém každého jedince, tady „od stolu“ ti neporadíme.
Výchova štěněte a jeho socializace začíná už u solidního chovatele a pokračuje v novém domově.
Na cvičák může štěndo chodit třeba jen „na čumendu“ jakmile je řádně proočkováno a imunní na infekční choroby. To ti řekne váš veterinář.
Zkus se podívat sem, v rubrice psi je moderovaná i anonymní poradna,
ale mnoho potřebných věcí se tam dozvíš v archívu.
www.ifauna.cz

Další odpovědi
Coliffe

Já začínala s jorkšírkem na třech měsících. Je to vlastně jedno kdy, jde o to, aby chápalo smysl. Každý pejsek je jiný, jako je jiný i člověk, někdo se naučí počítat do deseti od tří let, někdo od pěti :)