Jaké je nejroztomilejší slovo na světě?

znáte nějaké?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejde určit zřejmě jedno. Co třeba : na, vezmi si.....

Další odpovědi
dědapetr

Když dítě poprvé řekne máma a táta.

Kelt

Otázka je špatně zformulovaná. Stejné slovo má význam jen při daném kontextu, situaci. Záleží, jaké emoce při něm pociťujeme a jakým tónem je vyslovíme.
Například zmíněné zlato. Můžeš říkat své polovičce, ty moje zlato atd.
Ale když budete mít doma zlato Au a přijde někdo v noci a bude vám ho chtít vzít a nebude se bát použít násilí, tak určitě takové slovo nebude vzbuzovat příště nějaké pozitívní emoce.

lota

Z českých třeba „zlatíčko“, z anglických třeba „love, lovely, sweet“, v němčině pochybuji, že nějaké je, ale ráda se poučím…

anonym

Pivo, bůček, klobáska=ochutnej!

ivzez

Přece
nejroztomilejší …

anonym

„čumáčku“

turbo085

Nejobhospodářo­vatelnější ;)

Mára.kunta

Miláčku

Agneta

lota >>> „pochybuji, že nějaké je, ale ráda se poučím…“

a já pochybuji o tvé vzdělanosti…a informacích o národu myslitelů
a básníků