mikee.nikee

Jaké je max. ztamvení skel u auta ?

Odpovědi
mosoj

Co říká vyhláška o tónování skel
Na předních bočních sklech sloužících k výhledu řidiče musí celková propustnost dosahovat nejméně 70 procent.

Propustnost světla čelního skla musí být minimálně 75 procent.

Skla za řidičem nejsou limitována propustností světla, ale fólie na zadním skle nesmí zakrývat třetí brzdovou svítilnu.

Za příliš tmavé fólie mohou policisté řidiči zakázat další jízdu.

Pokud závadu na místě šofér neodstraní, mohou mu odstavit vozidlo.

Za porušení hrozí řidiči bloková pokuta do 5000 korun. Ve správním řízení za propustnost nižší než 20 procent může pokuta být od pěti do 10 tisíc Kč nebo zákaz řízení na šest až 12 měsíců.