Zlatý

Jaké i/y ? ve větě. Sedlák měl dobré bydlo,šel do lesa a uřízl si dlouhé bidlo.Opřel bidlo o bydlo a obě b?dla spadla

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

známý neřešitelný případ. Stejně jako když vodní vír chytne výra (sovu) a pak už jen vidíme oba v_ry mizet.

http://www.odpovedi.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Tak to nevím, ale asi neměl moc dobré bydlo, když bydlo i bidlo spadlo, když o bydlo opřel bidlo.

V psaném textu nemůžeš použít obě by/idla spadla, jen bidlo i bydlo spadlo.

Zlatý

Klasicky chytak, ktery nam rikala uz ucitelka na zakladce :) Jsou proste pripustne oboje varianty.

Zlatý

Napsal bych měkké protože bydlo je víc vnímáno (dle mne) jako systém bydlení, především zařízení, služby v něm apod. Bydlo proto nevnímám jako stavení. Takže nevím jak by bydlo o které se opře bidlo mělo spadnou.
Řekl bych, že taková věta je špatně, nelogicky napsána.
Stejně bych zvažoval situaci, že oba v-ry zmizet. Protože zmizet mohou buď víry a nebo výři.Opět špatně ač lidově. Takže protože vír stáhl výra, nejdříve zmizel výr a až potom vír. Vsadil bych na posloupnost děje.

Bronzový

já si hlavně myslím, že bydlo spadnout nemůže, ba dokonce se o něj ani nedá žádné bidlo opřít :)
úsloví mám dobré bydlo jsem vždycky chápala tak, že se mám celkově dobře, než jako spojení s jedinou budovou

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.