jarzal

jaké i(y) se píše ??

Dostali jsme s manželkou poukaz , ve znění: pokaz na…pro manžele Šimrovi. Je to správně česky ?
Pokud dostanu dopis s oslovením manželé Šimrovi /y??

Nejlepší odpověď
ivzez

V oslovení, případně jako adresát na obálce: měkké i,
pro manžele Šimrovy tvrdé y.

Další odpovědi
Jádrohlod

Ti manželé …i , pro ty manžele …y

marci1

Ve 4. pádě pro koho, co píšeme pro manžele Šimrovy ( ty manžele). V 1. pádě se píše kdo, co manželé Šimrovi ( ti manželé ).

Kelt

Jak tady všichni popisují, v prvním pádě je manželé ŠImrovi, ale bylo to pro manžele Šimrovy. Víc by Vás ale mělo těšit, že jste obdrželi nějaký poukaz a ne zda je to napsáno správně česky. Víte kolik lidí Vám bude závidět, až se to dozví.
Kdyby napsali 2 milióny korun je cena pro Karel Novák, tak bych měl taky radost a nevadilo by mi, že to není napsáno pro Karla Nováka. Mimochodem, nejsem Karel NOvák.