noen

Jaké donucovací prostředky a sankce můžeme uplatnint na majitelku bytu, která zabrala společné prostory v bytovém domě?

Dobrý den,
chci se zeptat jaké donucovací prostředky a sankce můžeme uplatnint na majitelku bytu, která zabrala společné prostory v bytovém domě?
Paní majitelka 1 bytu, požádala předsedu SVB, že bude rekonstruovat byt.jádro a malovat byt, a že by si chtěla uskladnit nábytek a ostat.věci do společných prostor po dobu asi 14 dní. Předseda ji to dovolil i bez svolení ostatních majitelů bytů v paneláku, po dobu požadovaných 2 týdnů – ústní dohoda.
Nyní již zabírá společné prostory déle, jak 6 týdnů. Majitelé ostatních bytů se již bouří, že nemají přístup k sušárně, úklidovým místnostem na mezipodestách, k dílně…
Jaké můžeme tedy učinit opatření, aby prostory uvolnila a vrátila klíče k místnostem? Jak máme postupovat? Nechce s námi komunikovat, odbývá nás, že už je uvolní, že rekonstrukci nepopožene…
Co máme dělat?
Děkuji za odpovědi a rady

Nejlepší odpověď
Miroslavst

S tím kontejnerem bych tak náruživý nebyl, jelikož by vám hrozil trestní postih za krádež, poškození cizí věci apod.
Doporučuji přivolat hasiče a jakmile se nemůžete někam dostat, jde o porušení požárních předpisů-mimochodem ani obyčejný botník by na společné chodbě v paneláku být neměl.
Hasiči jí můžou udělit pokutu a nařídit uvolnění cest.
Pak už si s tím poradí oni sami.

Další odpovědi
elektrikář

Co si pan předseda nadrobil áť si vyřídí. Jinak jde sezvat nájemníky a rozhodnout. Vydat rozhodnutí do kdy se poklady mají vystěhovat, upozornit na odvoz. Pokud se s tím nic nestane objednat kontejner a odvézt Náklady naúčtovat. Většinou bude stačit dopis z představenstva.

Bičiště

Jestli opravdu rekonstruuje byt, nezbývá než čekat a věřit,že to není pouha výmluva. Nějaké vyházení nepřipadá v úvahu – vše budete platit + právní tahanice. Vydávat nějaká rozhodnutí může jenom orgán státní správy, vy ji můžete otravovat pouze nějakými apely – ústními, písemnými. Pokud dojdete k závěru, že si ze společných prostor udělala bezplatné skladiště,mohlo by jít o přestupek a ten by po oznámení, řešil městský nebo obecní úřad a ten už může vyvíjet tlak – domluva, pokuta atd. Za nás se takový přestupek nazýval „narušování občanského soužití“. Nějaká obdoba tohoto skutku existuje určitě i v dnešní právní úpravě. Na pomoc hasičů bych nespoléhal, je zajímají chodby, vstupy, východy – ty nesmí být zataraseny. Co je za dveřmi je stejné jako to co máte v bytě – může to být narváno krámy až po strop.