Deli

Jaké dávat v dnešní době kapesné dceři (9 let)?

Máte děti na ZŠ? Jaké dáváte kapesné Vy?
Dáváme 10 Kč na školní den, tedy 50 týdně.
Je to hodně nebo málo???

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi a uvítám i další.
Dceři svačiny a pití dávám, občas si kupuje cestou ze školy zmrzku nebo nějakou drobnost, ale je pravda, že je schopná z kapesného ještě i našetřit. Takže jí asi peníze ani nechybí, ani jich není mnoho.
Jinak u nás není kapesné za něco – ale naopak, pokud se „zapomíná“ u kamarádky nebo neplní své domácí povinnosti (krmit psa a kočku, odpadky, srovnaný botník, pomoc v kuchyni atd.) kapesné se snižuje.

Nejlepší odpověď
tuCZek

je pravda že asi nic nepotřebuje,ale záleží zda to utratí nebo si šetří.
Každopádně,co si koupíte za 10Kč? Respektive 50 za týden?

Další odpovědi
Ella

já nikdy nedostávala kapesné, ani na střední. Za deset korun si toho moc nekoupí, ale pokud jí děláte svačiny do školy, tak ani nic nepotřebuje ne? Aspoň se naučí šetřit s penězi, na devět let mi přijde deset korun dost, pokud si dcera sama nekupuje jídlo do školy.

tom004

Naše dcera je už dospělá,ale osvědčil se nám systém měsíčního kapesného.Vždy prvního dostala do trezůrku 1 000,–Kč,a s těmi si hospodařila sama.Po několika „nehodách“,špatný si to odhadla,to fungovalo bez problémů.Trezůrek byl „veřejně“ přístupný,ale nikdy jsme se s manželkou nesnížili k jeho kontrole.

C-system

Ja jsem vzdy dostaval 20kc dene nyni bych to vydel tak na 30kc dene

juie

Mě je sice 12,ale já jsem v 10 nedostávala nic a teď dostávám 100 Kč na měsíc… Moc to není,ale mě to stačí…(jde také o to jestli je rodina bohatá nebo není my nejsme,ale třebas moje bohatá kamarádka dostává 100 Kč na den…abych pravdu rekla ani ji nejak zvlast nezavidim…ona stejne vsude roztrubuje,že s tim nema co delat/ale věcí si za to kupuje!!!fakt dost/…musim na ni bonznout ze to vubec neni šetřivé dítě)

dědapetr

Já když chodil na základku jsem nedostával nic a když jsem chtěl peníze musel jsem si je zasloužit,abych si peněz vážil a že nejsou zadarmo,že si je musím vydělat nějakou prospěšnou prací v domácnosti.Moje dcery stejně jako já a vnuci to samé v závislosti na věku.

masakrmen

Mě osobně je 13 let a dostávám 50 Kč týdně. V 9 letech sem dostával asi 15 korun týdně. Pak se to zvedalo: 15–20–30–40–45–50.

anonym

vše závisí na vašem prostředí, já bydlím na vesnici, rodiče májí sady a pěstují okr. rostliny, takže si u nich můžu vydělávat klidně 500kč denně, ale musím si to vážně vydělat, potom už neřeším nějakých 50kč týdně ;D
jinak já mám 15 a do teď mi stačilo těch 50kč týdně, ale také závisí na finančním zajištění rodiny!!!