huxa

Jaké bydlení se nabízí při maximálním možném plátky hypotéky 5000Kč? Podmínkou je vlastní bydlení.

Doplňuji:
Vlastní bydlení-nikoliv podnájem.

Nejlepší odpověď
anonym

Ta otázka je poněkud nesmyslná – neuvádíš kde a kolik máš vlastních zdrojů (tedy kolik máš našetřeno).
Takže – při měsíční splátce do 5.000,– a délce splácení 30 let ti vychází maximální vypůjčitelná částka někde okolo 1,1 mio Kč – přidej úspory a poohlédni se po nemovitostech v daném místě.

Další odpovědi
mosoj

Nepočítal jsem nic, ale z těch čísel od mowly mně běhá mráz po zádech. Řekl bych že přímo bjehá !

Já jsem postavil rodinný domek v roce 1982 ještě za cca necelých 200 000 Kč,
Z toho jsem dostal nenávratnou dotaci ( tehdy jako půjčku) 36 000 Kč a od Spořitelny jsem si půjčil na 24 let 120 000 Kč. Splácel jsem 500 Kč_měsíc.
Tehdy se to ale opravdu stavělo svépomocí vedle zaměstnání v nepřetržitém a směnném provozu. Po noční dvanáctce přímo na stavbu !!

zzzzz

To je málo informací. Podstatné je kolik máš našetřeno, jaké máš pravidelné příjmy, kolik je ti let, zda jsi OSVČ nebo zaměstnanec a spousta dalších věcí.
Každopádně na byt v Praze nedosáhneš. Hypotéku na 3 miliony by si platil 100let. Pokud ti je do 3é let, tak se poohlédni po něčem kolem milionu. To nad ním si budeš muset našetřit.