B-25 Mitchel

Která právnická fakulta je podle vás lepší? Právnická fakulta MU, nebo Právnická fakulta UK?

Četl jsem, že právě tyto dvě právnické fakulty, se každoročně střídají v nejlepší právnické fakultě v ČR. První zmíněná je v Praze a druhá je v Brně.

Odpovědi
annas

Právnická fakulta Univerzity Karlovy

V anketě chybí Jiná možnost.

Nejlépe by vám odpověděli, kteří práva studovali, mohou lépe srovnávat. Vím z okruhu známých, že upřednostňova­li Prahu.

Když se podíváte do odkazu, v němž se uvádí srovnání fakult, dovíte se,

„´že pořadí, o kterém často rozhodují malé rozdíly, toho moc nevypovídá. Respektive, že pokud se lehce upraví metodika (zamění se např. proporční přiřazování bodů za body za pořadí), tak lze pozměnit sled fakult za sebou.“

Takže z toho se nedá rovněž vycházet. Záleží také na tom, na které fakultě máte větší šanci na přijetí.

http://jinepra­vo.blogspot.cz/2016/01/­zebricky-pravnickych-fakult-vyzkum.html

Jinak se píše o srovnatelné úrovni. Prahy a Brna

http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/brno-vs-praha