Syd

Jaká vejce jste zdobili/dostávali na Velikonoce?

Kdyžtak můžete přidat i region.

My zdobili foukaný jenom ve škole. Doma jsme v neděli barvili a samolepkama nebo stahovacíma košilkama ozdobili čerstvý vejce natvrdo. Pro případný koledníky se koupily čokoládový, ale koledníka pustili rodiče dovnitř jen jednou, pak si máma už prosadila, že tu mrskací šaškárnu nebude tolerovat. V pondělí večer se pak z těch vařených vajec udělal salát. Region Havlíčkobrodsko.

Nejlepší odpověď
da ny

Vejce od slepic (velikost L).
Koledníky kraslice moc nezajímaly, jen některé.
Maminka na obarvená vejce nůžkami/nůžtičkami vyškrabávala ornamenty,
větvičky, kytičky apod.
Někdy jsem před barvením, uvařená vejce „pomalovala“ voskem,
Vyzkoušela jsem barvení přírodními prostředky (v dětství i v dospělosti).

Přišla doba, kdy jsem cizí koledníky přestala přijímat (v paneláku, v bytovém domě).
Jedněm dáte, přivalí se jich 0 – 20.....
Přišel čas, kdy koledníci chtěli vejce čokoládová a peníze.....
Vrátil se čas, kdy mají koledníci zájem o vejce vařená, barvená.
Dnes se s barvením a zdobením, moc necrcám. Obarvím, na prasknutá
navléknu košilku a nechám doma. Příbuzným koledníkům přidám min
i beránka a kuřecí řízek (ten jedí všichni, vepřový ne).
„Panáka“ nenalévám, dostanou s sebou malou lahvičku šnapsu nebo vína.

Další odpovědi
Drap

Většinou slepičí, někdy i křepelčí. Husích je málo a chovatele pštrosů v okolí neznám.

zjentek

Tady se vajca vařila ve vodě o slupkách červené cibule, případně se k tomuto účelu v drogerii koupila barva a výběr byl: červená zelená žlutá modrá. Cha. Případně se pak na vajco eště prcla vajco samolepka. Kdo měl trocha filipa (to slovo mně nejde přes pysky), prcnul vajco samolepky aj přes syrové vajco, cha chá! Prajzská!

Syd, myslíš mrskací šaškárnu?
Da ny, myslíš neprcám?
😃

Syd

Drap: Vařený, nebo foukaný?

Syd

Drap: Vařený, nebo foukaný?