Jaká teplota dostačuje kaktusům?

Sehnal jsem kaktus, který vypadá asi takto:
http://www.kaktusy-shop.cz/templa­tes/default/im­g/5.jpg
je jich tam tedy víc, ale tou velikostí by to odpovídalo, i těma bodlinama velkejma.
A zajímalo by mě, zda jej mohu nechat přes zimu v nevytápěném skleníku nebo musí být v teple. Vždyť i na pouštích bývá zima.
Jaké minimální teploty by asi tak nějak snesl?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

tak to by určitě nepřežil v zimě – kaktusy mají rádi chladno v zimě musí mít klid nezalévat,aby zase na jaře vykvetly ,ale tak nejmíň 10–12 st – známá je balí do novin a dá je do sklepa v bedýnce ale ani tam není míň než těch 10st.
Já je mám doma v místnosti, kde se netopí . Přes zimu nezalévám