p.XY

Jaká přiznání podat v případě zdědění nemovitostí?

Synovi zemřela matka a její manžel /ten byl bezdětný/. V prosinci 2012 skončilo dědické řízení a syn zdědil 1/3 nemovitosti po matce a 1/3 po jejím manželovi a 1/3 byla jeho. Pak zdědil byt po manželovi matky. Pouze neví, kdy byla změna zapsaná v katastru – jestli v prosinci 2012 nebo v lednu 2013 /to zjistí/. Jaká přiznání a v jakém termínu musí podat? Prosím, poraďte.

Odpovědi
Sůwa

Přiznání k dani z nemovitosti se podává vždy do 31.1., takže to už jste zřejmě prošvihli. Za minulý rok platil daň původní vlastník a tato daň je splatná vždy do 31.5.