štamgast

Jaká jsou přísloví na dny v týdnu?

Vím jen středa-chlapa třeba a pátek-blázni mají svátek.
Doplňuji:
No já myslel ty „průpovídky“.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem vám úsloví, na pondělí pranostiku a přísloví, na úterý pranostiku.

Pohoda na svatodušní pondělí slibuje úrodu.
Každé pondělí a čtvrtek (Význam přísloví: „často a pravidelně“, „každých pár dní“).
Bude-li v Masopustní úterý příjemné povětří, bude dosti hrachu.
Na škaredou středu už nerada předu
Na Tučnej čtvrtek má každej kousek masa mít, i kdyby se měla rodina o ptáčka rozdělit.
Jak v pátek, tak v neděli a ve svátek.
Přijde sobota, strčíme tě kouta.

Další odpovědi
Kotja

nedělní práca v hovno se obracá

marci1

Jestliže je úterý, musíme být v Belgii.

anonym

… modré pondělí, sobota s babou robota…
Doplňuji:
Jo a v neděli raději opitý, než zabitý!

Andre5000

Přísloví ani ne, spíše takové ty „lidové průpovídky“. Jako např. středa, jeho tam třeba (podobné jako to vaše „chlapa třeba“), čtvrtek je malý pátek nebo čtvrtek do víkendu drtek, pátek-svátek.

SteimlX

čtvrtek -tři čtvrtě na víkend…

bolak

Pondělí, a vejkend zase vprdeli.
Úterý, a pondělí je vprdeli.
Středa, za kamna vlezem.
Čtvrtek, svrbí mě krtek.
atd.