Thogy

Jaká jsou pravidla pro lepení samolepek na vozidlo?

Názory v jednotlivých diskuzích jsou kolem této problematiky sporné. Lze například umístit samolepku na obě strany předních dveří auta? Na jaká místa se lepit nesmí?

Odpovědi
Edison

Nevím o tom, že by byla nějaká zásadní omezení. Podle mě se nesmí lepit na světla a okna.

Větší problém než kam nelepit je co nelepit. Tam vidím vcelku zásadní mezery. Určitě bych byl opatrný se zrcaldovými nebo reflexními prvky. Některé reflexy určitě být mohou, ale to ne kdekoli a jakékoli.

Kepler

Dálniční známky se tuším mohou lepit jen do pravého horního rohu čelního skla.

„Na přední sklo nesmí být použity žádné neschválené protisluneční či bezpečnostní fólie. Na skla předních dveří může být použita protisluneční fólie s propustností min. 70 % světla, na ostatní skla vozidla, tj. na zadní sklo a skla zadních dveří mohou být použity i fólie s nižší propustností světla.
Stínící záclonky na zadních bočních oknech a zadním okně používáme pouze za slunečného počasí, na oknech předních dveří mohou být použity pouze schválené sluneční clony se světelnou propustností již uvedenou výše.
V zorném poli řidiče nesmí být žádné předměty, které brání ve výhledu řidiči, zejména ne pohyblivé (zavěšené např. na zpětném zrcátku) a rušící svým pohybem, příp. odleskem řidiče v soustředění na jízdu. V zorném poli řidiče nesmí být umístěna ani videokamera.“

https://www.os-oscar.cz/novinka-videni-a-vyhled

Drap

Na auto kamkoli a cokoli. Pokud nezakrývá skla, popřípadě světla, neni omezení.

cukrar

Vždy se bude vycházet z toho, co chcete lepit a kam. Na obě přední dveře můžete nalepit téměř cokoliv.

Edison

Drap se mýlí a napsal jsem to jasně. Nebo si dělá prču… 😁 Omezení existuje a je třeba si povšimnout použití odrazných ploch – odrazek. Ty mohou být provedeny i samolepkou a existují pro to pevně daná pravidla, včetně homologací.

Známky se lepěj tam, kde je to určeno a je to uvedeno na těch známkách, tedy podle zemí. Většinou mívají uvedeny dvě pozice. Je to proto, aby případná kontrola na dálku, nebo kamerami byly schopny rychle najít správnou známku, pro správnou zemi.

Drap

V čem se mýlím? Nejde o předepsané samolepky. Pokud je nelepím na skla, SPZ, odrazky a světla všeho druhu, mohu si nalepit cokoli a kamkoli. otázce neni uveden žádná konkretní samolepka.

Edison

No to právě nemůžeš. Už to píšu potřetí: REFLEXNÍ nálepky budou velký a zásadní problém. Takže rozhodně ne cokoli… A reflexní by i šly, ale jen kam, tedy ne kamkoli, a jen homologizované.

Dochy

Kepler: V ČR se dálniční lepí do pravého dolního. V jiných krajích mohou mít předpisy trochu jiné.