bolak

Jaká je životnost mozku?

Kdyby bylo možný si v budoucnu nechat transplanovat všechny orgány krom mozku (květák), kolika let by bylo možné se teoreticky dožít.

Odpovědi
anonym

Dnes jsem četl článek o transplataci mozku, ale to není možné a to z několika důvodů.

  1. transplantovat lze až po smrti dárce (samozřejmě myšleno orgány životně důležité), tedy poté co mozek přestane být aktivní a to je pak už k ničemu.
  2. nervová vlákna nesroustou a tudíž zatím nelze nijak napojit.

A taeď ještě zbývá otázka. co se vlastně transplantuje mozek do těla nebo tělo k mozku?

anonym

viděl jsem dokument, kde zkoušeli transplantovat mozek z opice do opice, operace se zdařila, ale jelikoz slo pouze o pokus, tak nesesili vsechny nervova vlakna. Opice se probudila a mohla pouze koukat a asi po 2 minutach zemrela. jinak do budoucna se bude mozek normálně transplantovat

kuldatomas

Životnost mozku, pokud nedojde k poruše funkce těla ani k mrtvici a je celou dobu zásobený kyslíkem, může být dle mého i přes 200 let, ale potíž bude v tom, že s postupem času klesají duševní schopnosti a hodně desítek let před smrtí by byl mozek úplně dementní

bolak

Titus: takže už bych se měl začít poohlížet po nějakým lepším kousku?