Jaká je teplota ve vesmíru?

Tak sme přemýšlela, že kdyby slunce zhaslo, tak zde na naší zemi by vydrželo světlo ještě 10 minut od zhasnutí Slunce, a tudíž by se jde změnila i teplota, bylo by tu chladněji, a asi by tu byla stejná teplota jako ve vesmíru ne? Jaká je to teplota? (zajímá mě to)
Doplňuji:
Děkuji, ale co je to ty 3 K ?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by těleso (třeba Země) nebylo vůbec zahříváno, šla by teplota pár stupňů nad 0 K (-273,15°C) (teplo by dodavalo jen samovolné štěpení radioaktivních látek).
Samozřejmě, atmosféra toto chladnutí povrchu trochu pozdrží…
😉
Teplota vakua v okolí Země je okolo 3 K (-270°C).

Další odpovědi
setapouch

Čéče, to by byla kosa, nejmíň tak na dvoje fusekle.
Teplota ve volném kosmickém prostoru se blíží absolutní nule, ale tady by nám asi ještě chvíli pomáhala atmosféra. Pak by teplota klesla tak, že bych tolik oblečení ani neměl.

talka

mowla přece jasně hned uvádí v závorce velikost K!

Nevíteto?

K jsou jednotky (Kelviny) jako stupně Celsia 🙂
3 K= –270°C

honza19hk

absolutní nula. tudíž by jsi okamžitě zmrzla.

anonym

cesta světla k zemi trvá 8 minut a 16 sekund, kdysi to učili takto ve škole

setapouch

K mowlově odpovědi (pro nás fyzikou nedotčené):
K – Kelvin, hledej Kelvinovu stupnici.
0 K (nula Kelvinů, chybně nula stupňů Kelvina) = absolutní nula, –273,15°C. Povrch Slunce cca 5800 K (5 500°C).
3 K = –270°C.

setapouch

Co má Shledon Cooper společného s počátkem Kelvinovy stupnice? Obě to jsou absolutní nuly :D