Zaibatsu

Jaká je spotřeba vzduchu přeplňovaného zážehového nebo vznětového motoru?

U atmosferického čtyřtaktu zážehového by to mělo být 15,2 krát víc, než benzínu (LPG), tedy při spotřebě 7 litrů je to 106,4 litrů vzduchu. Jaký vliv na to má ale přeplňování motoru? Někde jsem se dočetl, že některé přeplňované motory by měly žrát tisíce litrů za minutu, nějak se mi to ale nezdá.

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.progres-racing.cz/clan­ky/motor/teorie-motoru-1/

Další odpovědi
dr.luha

Na kilogram paliva (1,4 lt) je potřeba několik kilogramů vzduchu (4 až 5 kg) což je přibližně 4000 až 5000 litrů vzduchu. Zbytek zvládne kalkulačka…