Ella86

Jaká je podle vás minimální věková hranice, od kdy byste holce dovolili piercing do pupíku? Zkušenosti?

Jen pro upřesnění sem ještě doplním pár vět. Já piercing dceři dovolit chci. Věnuje se břišnímu tanci, kde prostě a jednoduše mívá odhalené břicho a už delší dobu není spokojená s tím, jak vypadá její pupík, prý jí to trápí. A tohle se jí jeví jako dobré řešení. Navíc se jí to opravdu líbí a mně konec konců taky :) Jde mi jen o to, abych jí přeci jenom nenechala moc brzo, nějaká rozumná věková hranice musí být :) Takže se prosím zdržte komentářů, že by měl někdo navštívit psychiatra a podobně :)

Nejlepší odpověď
Hlada

Ke každému dobrovolnému znetvoření těla by mělo být podmínkou vyšetření u psychiatra.

Další odpovědi
da ny

Pokud to nutně „musí mít“, až bude dospělá a sama si na to vydělá, ať se třeba „podělá“.
Také si může dát piercing do nosu. Nechat se označkovat. jako dobytek (kráva, býk, vůl apod.). Dcery mají naštěstí dostatek rozumu, nepotřebují si hyzdit tělo takovým „šperkem“, ani posilovat sebevědomí. odlišit se atd. S podobnou howadinou nikdy nepřišly ;)
„Takže jaké jsou hlavní nebezpečí piercingů v pupíku? Mezi ně nejčastěji patří bakteriální infekce, nadměrné krvácení, bolest, jizvení tkáně, poškození nervů a nebo alergické reakce na kov. Pokud se rozhodnete že piercing do pupíku stejně chcete mít, tak existují způsoby jak se vyhnout těmto rizikům.“
zdroj:
https://www.pi­ercing-factory.cz/cs/Pi­ercing-blog/pece-o-piercing/piercing-do-pupiku-jak-se-na-nej-pripravit-pecovat-co-delat-nedelat
.............­.............­.............­.............­...........
Také doplním odpověď:
Na to žádná rozumná věková hranice neexistuje.
Ono to skutečně odporuje zdravému rozumu.
Pokud taková Věc někoho „trápí“, je několik možností. Je nezralý, a tedy nerozumný, může být i povrchní. Neumí rozeznat důležité od zbytného s ohledem na vlastní zdraví, Chce se odlišit, nějak vynikat, upozornit na sebe a to už souvisí s nevyrovnanou psychikou. Nespokojeností se sebou samým neschopností přijmout sebe sama (být se sebou spokojený).
Takže psycholog nebo psychiatr není tam od věci (ať se Vám to líbí nebo ne, je to tak).

elkon

Nikdy, protože to je hovadina. A chytrý člověk o tom ani neuvažuje.

Drap

Nedovolil

hady17

Rekla bych, ze cca 16 let je minimalni věková hranice.
Zrovna piercing v pupiku je neco, co rychle i dokaze zarust v pripade rozmyšlení a není to na cely zivot 😁

Hlada

V tomto případě potřebuje nezbytně prsychiatrické vyšetření i maminka.

Hlada

Případ zohavení dcery by měl někdo z okolí nahlásit na OSPOD.