Avatar uživatele
autacek

Jaká je obecně akceptovaná definice či představa toho, co je sociálně spravedlivé a co nikoli?

A jaká je představa vaše?

Zajímavá 0 před 1892 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vojta24

Ono spíš nic takového neexistuje, příroda nikdy nefungovala na principech solidarity a sociální spravedlnosti, vymysleli si to naši politici aby na hezky znějící vábničku lákaly naivní hlasy voličů, ale nejspíš ani nikdo netuší zda toho vůbec lze dosáhnout a jak to má vypadat – kdo ví, třeba by to byla naprostá katastrofa kdyby se to podařilo a tak se o tom radši jen prázdně žvaní 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Já jen doplním Vojtu: Podstatou není sociální spravedlnost, ale ovládnutí co největších mas lidí. K tomu je potřeba nejprve zničit hospodářství, zničit střední vrstvu – tu posunout na hranici bídy. Pak už stačí žvanit o sociální spravedlonsti a tu lůzu nakonec vládnoucí třída ovládá, ovšem nikoli za účelem všeobecného blahobytu. Proto je pak ekonomika udržována jen tak, aby uživila jen mocné.

Viz 1984.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

můj názor – Sociálně spravedlivé je být odměňován podle svých zásluh pro společnost a za provinění dostat takový trest, který odpovídá závažnosti způsobené újmy. Dále musí být zvýhodňování přirozeně hendikepovaní členové společnosti (např. sirotci, vdovy, postižení, staří atd.).

Upravil/a: Rokio

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Obecně akceptovaná definice či představa toho, co je sociálně spravedlivé a co nikoli, je obecně akceptovatelná.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
autacek

@ivzez přečtěte si definici třeba ve wikipedii a pak napište svůj názor. Není žadná ostuda, že každému se může zdát být sociálně spravedlivé něco jiného. Problémem osobně vidím akorát přiměřenost a dokázat se oprostit od přístupu, že když je to benefit pro mě, je to určitě správně.

před 1892 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek