Belšík

Jaká je nevýhoda knihy? Je vůbec nějaká? Děkuji za odpověď <3

Nejlepší odpověď
bolak

Musí se číst.

Další odpovědi
anonym

Kniha ve fyzické podobě je vyrobena z papíru a dalších materiálů (lepenka, lepidlo, klíh, látka, kůže), které mají svou hmotnost. Takže nevýhodou by mohl být objem a váha knihy. Na druhé straně je tato zdánlivá nevýhoda právě výhodou oproti internetu. Není nad požitek sednout si večer do pohodlného křesla, rozsvítit si k tomu lampu, vzít do ruky oblíbenou knihu a začíst se.
To pokaždé zapomenu na čas.
Zkuste si udělat takovou pohodičku u čtení na internetu. Nejde to, že?

mirlin

Člověk měl potřebu zapsát události v životě.A tak začal psát a malovat.
Kniha se stala neodmyslitelnou součástí jeho života.
Tak je tomu dodnes ,s tím , že vznikaly nové formy sdělování zážitků ze života.
a že jich bylo po dobu vývoje lidstva.
Počítač je též kniha,s tím , že tady najdeme /bohužel/ miliony příspěvků,které tu ovšem nemají pražádnou cenu.
Pro vzdělaného člověka je ovšem kniha zcela neodmyslitelnou součástí jeho života!

mosoj

Lepší by bylo nevýhoda knihy vůči čemu ? Z hlediska ekologického je to spotřeba papíru a nároky na skladovací prostor. Na druhé straně, je pěkně vázáná a ilustrovaná kniha umělecké dílo, které s časem nabývá na hodnotě.

odpomass

To je snad jasné. Především (a proto je čtení knih bohužel na ústupu) zaberou knihy mnoho času (pro většinu lidí/čtenářů)…

Orange

Jestli myslíš knihy „abstraktně“ tudíž neřešíme váhu atd.. Tak podle mě dobrá kniha nemá žádný zápor.. Pokud je to navíc dobrá non-fiction knížka, tak jejím čtením můžeš svůj čas strávit snad nejlépe, jak to jen jde.

www

Snad jen její výroba a náklady.
Vše ostatní ale mluví pro knihu, snad nejvíc skutečnost, že dává možnost představám, což třeba u filmu není. Pochopitelně, nezastupitelnou roli hraje při osvojování jazyka ap.

led

Kniha, ako predmet či, už hmotný (vyrobená z hmotného materiálu) alebo nehmotný (počítačový program/audiok­niha,e-kniha…) na rozšírenie si svojho vedomostného obzoru je nenahraditeľná. Má prirodzene aj (všeobecné) nevýhody:
musia sa vyrobiť, napísať, vyžaduje si to rôzne zariadenia, materiálu, čim vzniká aj odpad, ľudí na jej výrobu, rozširovanie, skladovanie a nie malé finančné náklady…
Ale tieto náklady sú zanedbateľné pri úlohe knihy pre vývoj človeka.

Pre lenivých je nevýhoda len jedna jediná.
Pri čítaní núti rozmýšľať.

honza19hk

za 1: se musí číst a za druhé se snadno zašpiní nebo rozpadne.