Avatar uživatele
Registrovaný

Jaká je nejnižší čáska sponzorského daru pro uznatelný daňový odpočet?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Myslím,že 500Kč,alespoň na pětistovku dávám potvrzení podnikatelům,když nám dají věcné dary do tomboly.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

A) dárce je fyzická osoba

§ 15/1 zákona o daních z příjmu
...pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč.
Od základu daně lze však odečíst nejvýše 10 % hodnoty základu daně.

B)dárce je právnická osoba

§ 20/8
...pokud hodnota daru činí alespoň 2000 Kč.
Základ daně lze snížit nejvýše o 5 % základu daně.

Jestli si to chcete zesložitit, tak mrkněte do zdroje, kde jsou uvedeny vysvětlivky i k tématu "sponzorství" :-)

Zdroj: http://neziskovky.cz/cz/fakta/ darcovstvi/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.