Drobáci

Jaká je nejlepší plastová dóza na jídlo?

často přenášíme jídlo a potřebujeme plastovou krabičku, která neproteče, dá se skladovat v mrazáku, či ohřívat v mikrovlnce. Tupperware mě v tomto zklamal. Děkuji

Nejlepší odpověď
hanny 2

Taková univerzální 3v1 asi neexistuje.Tup­perware je super,ale na ohřívání v mikrovlnce mají Microlabužníka­.Jinak raději na normální keramice,plasty vylučují škodliviny!
http://www.varime-radi.cz/nadobi-do-mikrovlnne-trouby/

Další odpovědi
barnajka

Já mám dobrou zkušenost s výrobky Lock & Lock. Prodávají se ve spoustě různých velikostí, na každé straně je „chlopeň“ na zaklapnutí, víčko má těsnění ze silikonu, takže opravdu nic neproteče. Občas si s sebou ven beru na sváču zeleninový salát a ještě nikdy se nestalo, že by mi vytekl do kabelky. Krabičky snesou teploty –20 až +100C a do mikrovlnky se prý použít dají. Tohle já potvrdit nemůžu, mikrovlnku nepoužívám.
Asi to chce koupit jednu dózičku na zkoušku a uvidíte, no :) Cena je celkem sympatická, můžete se sama podívat v odkaze:

http://www.do­mestics.cz/dum/bo­xy-dozy-a-chlebniky/lock-lock-dozy/

arygnoc

žádná.
používejte sklo nebo keramiku.

Každý plast teplem uvolňuje nějaké škodliviny.

Nemám rád plasty (ale to je osobní postoj).