masakrmen

Jaká je nejchudší země na světě?

Nejlepší odpověď
kazisvět

pokud posuzujeme chudobu dle HDP na hlavu dle parity kupní síly, tak je to Demokratická republika Kongo, kde je HDP na hlavu za rok cca 300 dolarů, což je pro představu téměř 100× horší parametr než má ČR.

Další velmi chudé země jsou: Burundi, Libérie, Somálsko a Zimbabwe

Další odpovědi
tom004

Těch,které jsou považovány za nejchudší je víc.Zkus odkaz.

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/zeme­pisy-staty-sveta-nejchudsi-zeme-sveta.php

rtepp

http://www.te­epek.cz/skaut-in/odkazy/3743-10-nejchudsich-zemi-sveta/

dědapetr

Mezi nejchudší země světa řadíme Albánii, Barmu, Bangladéš, Benin, Bhútán, Burkina Faso,
Burundi, Čad, Džibucko, Eritrea, Etiopie a Gambie.

Zdroj: http://www.zau­jmi.cz/spolec­nost/zajimavos­ti-informace/jake-jsou-nejchudsi-zeme-sveta/

anonym

Lidi,vy to nepoznáváte,že jednou z těch zemí je Česká republika?!

Ar

Ono je to hodně spordická otázka. Záleží jak se to bere. Paradoxně nechudší země světa jsou ty které se řadí mezi nejbohatší, jejich zadluženost je alarmující
jen pro zajímavost.

  1. Irsko; 1 352 % (!), 2,39 bil. $; HDP 177,3 mld. $
  2. Spojené království; (V.Británie a Sev. Irska); 427,6 %, 9,26 bil. $; HDP 2,17 bil. $
  3. Nizozemsko; 395,6 %, 2,58 bil. $; HDP 625 mld. $
  4. Švýcarsko; 390 %, 1,23 bil. $; HDP 316,1 mld. $
  5. Belgie; 345,6 %, 1,32 bil. $; 381,4 mld. $
  6. Dánsko 315,2 %, 627,6 mld. $, HDP 199,1 mld. $
  7. Švédsko; 275 %, 916,42 mld. $; HDP 333,2 mld. $
  8. Rakousko; 268,9 %, 869,13 mld. $; HDP 323,2 mld. $
  9. Francie; 247,2 %, zhruba 5,22 bil. $; HDP 2,11 bil. $
  10. Portugalsko; zahraniční dluh 231,5 %, hrubý zahraniční dluh 538, 1 mld. $; HDP 232,4 mld. $

to je jen Evropa.Zrovna předevčírem přiznalo USA že dluží 14 bil dolarů.