Henika

Jaka je lhůta od smrti člověka k dědickému řízení?

Nejlepší odpověď
dubraro

Záleží, jak je vypořádání dědictví složité. Kolik měl zemřelý majetku, pozůstalých apod. Kolik má notář, který to dostane přiděleno, práce. V běžných případech tak okolo půl roku.

Další odpovědi
cukrar

Henika, jak kde, v Praze jsem čekal na výsledek dědictví 13 měsíců. Po celou dobu nebyl žádný problém, jen nebyl čas.

Kelt

Může se jednat o několik měsíců. Záleží na konkrétním případě. Otec zemřel v listopadu, řízení bylo v březnu. Ale pozvání na dědické konání posílá notář, jakmile zjistí finanční situaci zesnulého.

Arne1

U mne v Brně taky přes rok.