Bronzový

Jaká je horní hranice v počtu ujetých kilometrů, aniž by se neopotřebovávaly klouby?

Jezdil jsem na kole trasy kolem 40 km a začli mi z toho pobolívat kolena. Ale možná je to i tím, že jsem volil zbytečně těžké převody v náročném terénu.

Na druhou stranu si říkám, že špičkoví cyklisté najezdí DENNĚ kolem stovky a žádné trvalé následky z toho nejsou.
Doplňuji:
geoorg> to jsim celkem vystihl, to je dost MOŽNÉ !!! Já jsem začal jezdit hned po zimě, nebyl jsem rozhýbaný a hned náraz, v podobně náročných tras. Hlavně, aby to nemělo trvalé následky. Kolena mě totiž pobolívají už delší dobu po tom. Dá se chrupavka v koleni nějak obnovit??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

je to tím, že na to tvé klouby a kosti nejsou zvyklé. Dochází v nich k neustálé přestavbě struktury a zlepšování vlastností v určitém směru zátěže. Musíš pozvolna. Když jsem začínal běhat, přidával jsem rychle kilometry a kolena mě také bolela. Když tě to bolí, dej si den dva pauzu a pak jeď o pár kilometrů méně. Přidej třeba po jednom nebo dvou týdnech.
Doplňuji:
bohužel chrupavka v kloubech regeneruje velmi omezeně až vůbec. Ale neboj, to nebude chrupavkou ale spíš vazy a jejich úpony ke kosti. Až se to zpevní, bude to lepší ;-)

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.