MiRahh

Jaká barva vznikne smícháním fialové a oranžové prosim?

Nejlepší odpověď
Kepler

Netroufám si odhadnout, je to hotová alchymie. Snad se něco dozvíš zde: https://www.wi­kihow.cz/Jak-m%C3%ADchat-barvy

Další odpovědi
Banán salám

No smíchal sem to a vypadá to na růžovou :)

quentos

Na to mají výtvarníci terminus technicus „vyblitá barva“. Jelikož jsou to obě barvy sekundární (tedy vzniklé smícháním základních), nebude se jednat o přirozený odstín a bude záležet na poměru, v jakém se smíchají. V žádném případě se však nebude jednat o přirozenou či příjemnou barvu.

Dochy

Záleží jakých barev. Aditivním smícháním spektrálních barev by podle chromatického diagramu mohlo vzniknout něco mezi oranžovou, červenou,fialovou a bílou. Pokud by se jednalo o subtraktivní míchání barev (týká se bežných malířských a tiskařských barev) pak: ví bůh… navíc se to nejspíš může dost lišit v závislosti na tom jaká přesně barva byla použita..