Jaka barva se nejvice hodi k oranzove

Dobry den vymalovavam si pokoj a potreboval bych poradit jaka barva se nejvice hodi k barve oranzove.v pokoji mam zelenou,cervenou,oranzovou dekuji za pomoc
Doplňuji:
dekuji vsem za rady ale zapomel jsem jeste na neco v pokoji mam zelenou barvu a i cervenou tak bych potreboval aby se barva hodila k oranzove ale zaroven k zelene a cervene dekuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Inspiraci najdeš zde: http://www.primalex.cz/…

Další odpovědi:

Pokročilý

Hnědá

Nemám nijak zvlášť ráda tvrdé kontrasty. Mně by se na zdech líbila jako doplňující barva k oranžové smetanová. Ta je nádherná i sama o sobě.
Kamarádka měla jako druhou barvu k sytě oranžové tmavě červenou, natřený touto barvou byl i strop. Já si tam připadala jako v pekle a necítila jsem se u ní nikdy dobře. Doporučuji zajít do "míchárny barev" a projít si vzorníky. Barvy vyzařují určitou energii. Je třeba se soustředit na to, co ve Vás budou vyvolávat. Jde použít v určitých odstínech také zelená, zvlášť když jednotlivé plochy oddělíte kouty v neutrální barvě. Hodila by se i šedá, která by vyvolala ve spojení s oranžovou velmi elegantní a teplý dojem. Zkuste se zaměřit i na některé odstíny modré (kouřově modrá) a světlejší fialové (spíš s podtóny modré než červené).
Pokud se chystám na "barevné malování", tak barvy vybírám "srdcem". Musím prostě vnímat, jak na mne barva působí a jaký z ní mám pocit.

Zlatý

Světle hnědá, bílá nebo teď se dost často používá oranžová+sv. zelená.
Doplňuji:
http://www.odpovedi.cz/…

Stříbrný

Přibližně lze říct fialová - přesný odstín je dán teorií mísení barev, oranžová a modrá jsou komplementární (doplňkové) barvy.
Doplňuji:
Pardon, oranžová a fialová v poslední větě, samozřejmě.

Zdroj: http://fyzika.jreichl.com/main .article/view/548-barevny-troj uhelnik

Zlatý

zcela určitě světle šedivá se k oranžové hodí nejvíc

Pokročilý

černá ;) ! mám oranžovo-černé tílko a vypadá to dobře

Stříbrný

třeba černá. Ale na zdi by asi byla hnusná.

Bronzový

jen bych doplnil že stejně důležité jako to aby barvy ladily k sobě je i uvažování o volbě barvy vzhledem ke světlu v místnosti a pokud přímo na zdi kombinujete více barev je třeba znát vychytávky jako např. že když uděláte strop tmavší barvou než stěny, můžete dosáhnout efektu tzv. padajícího stropu apod.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.