Pokročilý

Jak zrychlit prsty při hře na housle?

Dobrý den,
mám problém s rychlostí, jakou se mé prsty pohybují na hmatníku– je nízká. Když píši na počítači, nemám problém, ale na houslích jsou v jiném tvaru a než se na "éčku" v molovém prstokladu dostanu 4. prstem na strunu, už mám být někde jinde.
Může to být tím, že mám prsty slabé? (Hraji teprve 3 měsíce, cvičím hodinu, dvě, někdy i tři denně [jak mám čas]) Nebo je to nejistota– nenávidím, když hraji falešně.
Taky cítím, že jsou občas ztuhlé.
Nemáte prosím nějaké tipy? Děkuji Vám :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Cvičením ;-) většinou se to dostaví samo

Další odpovědi:

Bronzový

Jednak je třeba cvičit stupnice , etudy a jednoduché skladby a zaměřit se na část, která je těžká a tu procvičovat , takt dopředu i dozadu. Druhá věc je také provádět uvolnění prstů. A nezapomeňte, na počítači jsou prsty v jiné poloze než na houslích a fungují tam úplně jiné svaly. Nechtějte po pár měsících hrut jako Paganini. Důležitá je i psychická pohoda, Nehrajte proto, že musíte, ale, že chcete. Pokud cítíte, že je problém, zahrajte se veselou melodii. A taky je důležité si uvědomit, že nebudete pořád maximálně soustředěna uvolněna a pod, ale že se může projevit únava a pod. Někdy je proto dobré nehrát 2 hodiny v kuse, ale třeba kratší dobu, odpočitnout si, udělat něco jiného a pak zase hrát. Funguje to třeba u učení jazyka, sportu , i při hře na nástroj by to mělo fungovat taky. A někdy vydržíte hrát třeba 6 hodiny a nemůžete se toho nabažit, jindy se trápíte už za deset minut.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 428
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.