bogin

Jak zrušit trvalý pobyt?

Syn se před víc než rokem odstěhoval jinam,u nás má ale pořád trvalé bydliště.Chodí mu k nám upomínky o neplacení půjček atd. Jak mu můžeme u nás zrušit trvalé bydliště aby nás jednou nenavštívil exekutor.Syn nemá zájem si trvalý pobyt u nás zrušit.

Nejlepší odpověď
marci1

K podání návrhu na zrušení údaje o místu trvalého pobytu není k dispozici žádný formulář.
Návrh sepište volnou formou tak, aby z jeho znění bylo zřejmé, kdo jej činí a co se navrhuje. Uveďte své jméno, příjmení, datum narození a adresu místa pobytu, případně jinou adresu pro doručování; jste-li právnická osoba, uveďte název, identifikační číslo a adresu sídla, případně jinou adresu pro doručování. Návrh musí obsahovat označení ohlašovny, které je určen.
Navrhovatel je povinen dále doložit:

  • existenci důvodů pro zrušení údaje o místu trvalého pobytu, tj. že zaniklo užívací právo občana k objektu nebo jeho vymezené části a že tento občan daný objekt nebo jeho vymezenou část fakticky nevyužívá,
  • své vlastnické právo nebo jiné užívací právo k objektu nebo jeho vymezené části; to platí, nemůže-li si ohlašovna existenci tohoto práva ověřit sama bezúplatně veřejným dálkovým přístupem v katastru nemovitostí.

Podrobněji v odkazu: https://portal­.gov.cz/sluzby-vs/zruseni-udaje-o-mistu-trvaleho-pobytu-na-navrh-S589
🙂