df

Jak zkrotit zlou ženu?

Univerzální prostředky, které platí pro všechny typy žen?

Nejlepší odpověď
annas

Také jsem myslela na Shakespeara.

Jenže tehdy šlo o krocení ženy, když byla považovaná za podřadného člověka, brala se jako mužův majetek. .

Nakonec se zlá Kateřina zamiluje, křik ji tedy nezkrotí, ale láska ji přivede k moudrosti.-

Ale myslím si, že má pravdu Voltaire :

"Je nad slunce jasnější, že bůh stvořil ženu, aby zkrotila muže.“ — Voltaire

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/23673-honore-de-balzac-kdyz-vidim-jak-jsou-zeny-krasne-slozite-a-kompli/

Muž si musí uvědomit, že ženy chtějí být milovány, nikoliv chápány. Podle zákona dialektiky jsou muž a žen protikladem, ale tvoří celek. Jenže neměli by si překážet, ale komunikovat, pak nebude třeba žádné krocení. ,

Další odpovědi
Rokio

Zhlédnout divadelní hru Zkrocení zlé ženy a poučit se z této komedie.

Pepa25

Na lidi působí motivace metodou cukru a biče, u žen si nejsem jistý ;-P

Kelt

Když žena něco nemá, tak je zlá. Když to má, tak je hodná. Jenomže to dávání je třeba ovládat, aby ona neovládala tebe a nedostala to tehdy, kdy to potřebuje. A je taky umění vědět, kdy dát, kdy nedat. Je to stejné jako odměna a trest.

led

Zavolajte si Petruccia (Shakespeare – Skrotenie zlej ženy) ako odborníka na ženy.
Prípadne požiadajte tunajších preborníkov.

Poznámka Petruccio svojim spôsobom dokáže fungovať aj v súčasnej spoločnosti a Katarín je aj v Strednej Európe dosť.

da ny

Pokud je nespokojená, je třeba komunikovat (vědět proč).
Pokud je zlá (případně i panovačná či zlatokopka) dlouhodobě, nekrotila bych.
Ale vycouvala z pudu sebezáchovy 🙂

LelandPalmer

Řikal Nietzsche, když jdeš za ženou, nezapomeň na bič!
Ale je to spíš úsměvná figura z pera tohoto velikána.

honza19hk

Vyhodit z baráku 🙂

df

Rokio: tys tu hru viděl?

Dochy

Já ji viděl. Několikrát. Bohužel je těžké ji naroubovat na situaci v naší kultuře.

Rokio

df: Neviděl, ale o hře něco vím z Wikipedie a z učení na OA.