večernicee

Jak se zbavit citu k řidiči ?

Jsem vdaná a nehledám žádné vztahy.Přesto mne před časem upoutal jeden řidič.Mám hezčí den, když ho potkám.
On o mé náklonosti neví, nechci sklidit výsměch.
Nepřipadá mi tento zvláštní cit normální, ale nijak se mi nedaří na tom něco změnit a náklonosti k tomuto človíčku se zbavit.

Nejlepší odpověď
Damiana

Radím ti se v první řadě zamyslet se nad tím, co je na dotyčném muži tak výjimečného, že ti to chybí. Pokud to máme doma v pohodě – obvykle nás tak výjimečně nikdo jiný na delší dobu neupoutá. Chápu, že některé vztahy časem zevšední – když se na nich nepracuje, proto je důležité dělat něco proto, aby Vám to fungovalo. Přikláním se k názoru zjentek(a). Pomoci ti mohou v partnerské nebo manželské poradně – popovídat si není nic špatného, nikdo není odborník na život.

Ostatně to vidíš i zde. Na rozdíl od zdejší samozvané psycholožky skutečně vím o čem mluvím. Zejména, pokud s oblibou hodnotí odbornost druhého, o které neví ani houby. Ale to jsou obvyklé praktiky zlodějů a šarlatánů, kteří chtějí vidět pravdu ve své vlastní špinavé míse – pardon v křišťálové kouli…:-)
Vidím, že jsem skutečně lepší, než jsem si myslela, díky za toto další hysterické plácání, které jen svědčí o tom, že můj včerejší příspěvek o rabiátovi, který svou zlou ženu zkrotil sice doma, ale hloupá je pořád stejně, znovu padl na úrodnou půdu…:-D
Doplňuji:
Ad Očko: Na tebe se opravdu zlobit nelze, když se člověk spíš soucitně usmívá… Mám naštěstí s podobně postiženými lidmi dostatek zkušenosti, takže jsem shovívavá… To, že jsi právě ty „neodhalila“ skutečnost mé profese mne neudivuje, tak můžeš být v klidu. Posoudit něčí odbornost může zase pouze odborník, takže jsem v klidu i já.:-) Ačkoli – s tím odhalováním … na druhou stranu to zase znamená, že mám opět pravdu v tom, že jasnovidci a věštci jsou pouze šarlatáni a cělkově k ničemu.
Btw – pokud chceme slovíčkařit – já zde, konkrétně u této odpovědí psala, že jsem psycholožka? Díky tedy za tvé odhalení! Tak zlé to se mnou tedy ještě nebude:-D

  • Tohle z mé strany není výzva k diskuzi, už to tu bylo a já nehodlám ztrácet čas s něčím, co je pod mou úroveň.

Další odpovědi
zjentek

hmm.. takže jestli tomu je dobře rozumět, kdyby ses nebála jeho výsměchu, už by dávno o tvé náklonnosti věděl, přesně to jsi napsala. Řeknu ti jak to bude v praxi, protože nevím, jak jsi stará a moudrá dojít na to sama. Takže zatím máš problém ty jediná, je jen v tvé hlavě. A v našich, co to tady čteme. Ale pokud okamžitě nepochopíš, co je to odříkání a jak důležité je pro život jako takový, tak za chvíli bude mít ten tvůj problém i tvůj muž, pak jej zřejmě začnou mít tvé děti, pak se dovíš, že má ten tvůj problém nějaká cizí paní a taky nějaké cizí děti, které měli tatínka řidiče. Už za ten citový apetit by ses měla stydět, to je právě to odříkání. Budovat nebo bořit, vybírej rychle..ty človíčku ,(

Drap

Buď to nechat jak to je, nebo začít využívat jiný spoj, popřípadě jiný způsob dopravy.

Sůwa

Večernice, takový cit je vzácný a může tě jen obohatit. Nesnaž se toho zbavit, ale ani se nesnaž ten vztah nějak rozvíjet. Kdo to nezažil nemůže pochopit, ale určitě to není choroba.:-)

Nykki

Jezdi jiným dopravním prostředkem

huxa

Řidič čeho? Jestli nepotřebuješ se s ním setkávat, omez kontakt na minimum, nejlépe naprosto němu zamez a ber to jen jako příhodu, kterou můžeš vykládat vnoučatům :)

Braník

Večernice já už nikdy autem vedle tebe nepojedu,raději za tebou!

anonym

Takže si to shrneme: vkládat stejnou otázku = na tomto servru podvádět.
Tvůj vztah už trvá rok. Za ten rok jsi nedokázala udělat nic, aby jsi situaci vyřešila. Proto nakonec porušuješ pravidla a vkládáš stejný dotaz znovu?
V tom případě vidím jako jediné rozumné východisko jít si o svém problému povykládat k psychologovi nebo k psychiatrovi.
Na psychology na Odpovědích.cz bych příliš nespoléhala. Odpovídají kapku „mimo mísu“ a je zjevné, že i ti si zde léčí nějaké životní nezdary.
Pokud si potřebuješ popovídat, napiš mi do interní pošty. Víckrát stejný dotaz nevkládej.

Opravdu tím porušuješ pravidla:

Jak se zbavit citu ?
Stala se mi taková věc, která mne ovlivňuje.Před časem, když jsem potkávala jednoho řidiče autobusu, vždy mne pozdravil zamáváním.Bylo to milé, ale zvláštní.Přišlo mi divné zdravit někoho, koho neznám.A tak jsem na tyto pozdravy přestala reagovat.Človíček vždy příjde na to co měl až když o to příjde.Tento pozdrav mne vylepšil vždy den.A to mi nějak zůstalo.Když potkám tohoto člověka, vždy mi svoji přítomností vylepšuje den.Když na lince nejede, tak mne přepadne úzkost, zda se mu něco nestalo.Nedokážu se tohoto citu nebo sympatii zbavit.Nehledám žádné vztahy, ale nevím, jak toho človíčka vymazat z mysli.Nic nepomáhá.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.
Zajímavá: Označit otázku jako zajímavou 4Pro koho je otázka zajímavá? aramah, johana 56, hanulka11, Georgo2010Nás­ledovatNahlásit­Před 373 dny

Doplňuji:
Ad Damiana – Ty jsi psycholožka? Tak to mi promiň, že jsem se Tvé osoby dotkla, ale podle Tvých příspěvků jsem usuzovala na nějakou novinářku nebo osobu s časopisem, či novinami spojenou. Psychologii jsem v Tvých příspěvcích zatím neodhalila. Zřejmě ne až tolik často padají Tvé myšlenky skutečně na úrodnou půdu. Klameš slovy. Potom si tím spíše stojím za tím, že lépe pro tazatelku bude posedět si v ordinaci odborníka, než řešit své vleklé problémy právě tady. A dáš mi jistě za pravdu, že když tazatelka nebyla schopná si vyřešit svůj problém za dobu delší než rok, tak specialistu skutečně potřebuje.

led

Damiana, vy máte niečo spoločné s novinami, okrem čítania?
K tej psychologii, kdesi kedysi ste to jedným slovíčkom naznačili, ale brala som vás ako človeka blízkeho kultúre, tam sa psychológia dosť využíva. Nechcela som toto sem veľmi písať, ale máte uzavretý profil, tak neviem o inom spôsobe.

briketka10

o té novinařině sem se spletla má ji v profilu Terryle :)

briketka10

ocko,
Damiana se nikdy netajila, že má zkušenosti ze své
psychologické praxe to já čtu její odpovědi tedy dost
pozorně i otázky, nikdy nenapsala, že je novinářka ..
to myslím psala Bohemica ..
popisovala zde hodně případů a dívím se ti, že
o to tom nevíš ?? né že bych přímo jí zastávala ani
nejsme v kontaktu jen vím, že to prostě tak je :))

anonym

Děkuji Ti briketko, jsi hodná. Víš, můj problém je v tom, že si tu lidi neškatulkuji. Dokonce nemám ani rozdělené účastníky na ty dobré nebo nedobré, nebo na sympatizanty a nenávistivce. Beru všechny lidi takové, jací jsou, jak se chovají a nehodlám nikoho předělávat. Tím chci říct, že nikomu nemíním vštěpovat své názory a něco mu vyvracet. Dříve jsem se tu snažila leccos vysvětlovat, ale brzy jsem přišla na to, že je to zcela zbytečné.
Také nikoho neposuzuju a neodsuzuju, nikdo mi totiž k tomu nedal právo, tak jako ho nedal ani nikomu jinému. Právo soudit má pouze soudce.
I chybující člověk je lidská bytost a zaslouží si slušné jednání.
O to se zde snažím. O dodržování pravidel a slušnost vůči sobě navzájem.

led

Váš problém je v tom, že sa poriadne nezamyslíte a tvrdohlavo odpovedáte „sprostosti“. Ak mala ´tazatelka´ problém pred rokom, preoblém pretrváva, nič v pravidlách nebráni pýtať sa po roku znova. Sú tu noví ľudia, tí starší užívatelia medzitým môžu získať iný náhľad na problém, než vtedy a spojenými silami môžu jej pomôcť.
Cieľom tejto stránky je v prvom rade pomáhať a nie viesť nekonštruktívnu kritiku.

Damiana

Ale, ale Briketko – přece se nenecháš tak snadno nachytat?! Věřit čarodějnické živnosti?:-D

briketka10

Damiánko,
ale ale, žes to někde psala ??

Sůwa

Damiano, kráááááááááásně jsi to napsala, to nemá chybu 🙂

anonym

To víš Sůwo, je to „DÁMA“!!!

Sůwa

Jasně, není to kráááááááááááá..sa. 🙂

briketka10

to se ví, že je Dáma néé zase
poběží na ňákej taneček bude popíjet
kokteklíček a jen rozmazlována je
vidět, že ji tu někdo pochopitelně závidí :-O

Damiana

Jé briketko díkes, jak jsi to tak pěkně popsala, tak jsem až začala závidět i já sama sobě. 🙂 Ale s tím tanečkem ses nemýlila – dneska v osm máme dokonce soutěž v latině – na konec plesové sezóny – tak mi drž palce:-) Snad si pak i ten koktejl zasloužím.:-)

Andělé

Dami,držím palečky a koktejlíček bude,né? Zasloužíš si ho každopádně,moc Ti to přeju.:-)
Apropo…týjó,tys dostala psychologický rozbor jó a zadara! Téda to musí být paní strašně,straš­ně,přestrašně hodná,viď? Ty máš ale štěstí…:-D)))

Damiana

Tak Andělé – prgo! Určitě to bylo i tím, že jsem cítila andělskou podporu – to už je sakra něco!:-) Překvapivě to rozhodla rumba, až jsem byla sama překvapená, i když jsme na ní teď hodně makali, to je fakt…:-)Jen muž dostal poučení, že se má trochu víc usmívat, protože to „bere“ až moc vážně:-))) No jo, když on je pořád tak zamyšlenej…:-) U té rumby a passo se to ještě sneslo, ale u jive a cha-cha by to chtělo Nešpora:-) Takže dík a hezké Velikonoce:-)

Andělé

Dami,tj.úžasnýýýý! Andělé jsou a budou stále při Tobě!:-) K pozitivní dušičce jako Ty,se rádi přiletí podívat na taneční soutěž celé nebe andělíčků…:-)
Srdečně a s velikou radostí gratuluju Tobě a manželovi! Posílám mu vzkaz: usmívat,usmívat:-D))))))
Děkuju a též veselé Velikonoce:-)

Damiana

Andělé: Díky:-) Vyřídím:-) Což o to, to on se směje moc pěkně a rád, ale na tom parketě je někdy až moc důstojný, ale zase bych nerada, aby se moc rozdováděl a já bych pak tancovala se Šklíbou – jak to umí někteří profíci 😁)))))
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/601811/ima­ge.jpg

Andělé

Dami,no tj.celej my s holkama,když zakončujeme náš dýchánek závěrečným tanečkem. Takhle přesně se tváříme…no to teda chudáci ti okolo…:-D)))

Damiana

😁)))

Andělé

🙂

Damiana

Sůwa: 🙂

anonym

Damiano, jak naložíš se svými emocemi a reakcemi, to opravdu není má starost. Bavím se tím, jak se snažíš zůstat nad věcí a při tom tady vyvádíš, jako bych se Tě osobně dotkla. Přečti si svůj i můj příspěvek znovu. Já „psychology“ na odpovědích. cz nemyslela tebe jako konkrétní osobu. Kdybys byla klidná a neměla dojem, že se vše musí týkat tvé osoby, jednala a hlavně psala bys s větším nadhledem. Takhle to vypadá, že jsem neúmyslně trefila tvou ješitnost.
Úmysl to nebyl, ale potěší to. Ješitné lidi moc nemiluji. Dami, nějak jsi zabředla do podivných úvah a praktik. Většinou takhle kolem sebe kope člověk, kterému dochází slušné argumenty k dialogu, nebo člověk, jehož inteligence na kultivovaný dialog nestačí. Něco to o úrovni osobnosti vypovídá. Takže se uklidni a zhluboka dýchej. Alespoň to bys pro mne udělat mohla. Další reakci piš, až budeš skutečně v pohodě.