alenad

Jak zkrátit kovový pásek u hodinek ?

Prosím hlavně muže , jestli náhodou neví , jak to mám udělat ? Vidím tam takové tupky na boku
každého článku , zkoušela jsem tam strčit jehlu a tlačit , ale nic se neděje . Děkuji za každou radu .

Nejlepší odpověď
Pájo

Skočte k hodináři, doma na to nebývá (dostatečně jemné) nářadí.
Obecná rada – vyrazit kulatinku spojující články – je také k ničemu, protože každý kovový řetízek může být pospojován trochu jinak.

Další odpovědi
mosoj

Nevím jestli to zvládneš, ale podívej se pořádně ze spodu řemínku. Na kraji každého článku jsou malé šipky. Ta část na které je šipka se vysunuje do strany a na tu stranu kam směřuje šipka.
Většinou na to musíš použít takové kleštičky které mají zobáček do ploché špičky aby jsi za to mohla pořádně vzít. Nazpět do jde již potom zaklepnout malým kladívkem.
Doplňuji:
Pokud to potřebuješ jenom málo tak by tam měla být ještě možnost operativního zkracování v malé míře, ale to je řešené u každého řemímku jinak.
Většinou jsou tam malé tyčinky s teleskopický krajem, který se zmáčkne a celé so to posune do jiné dírky.

terry

Různé kov.řemínky se zkracují různě. Záleží na typu. U hodináře, v klenotech, kde opravují je to jistota.