Jak zjišťují mykologové jedlost u nové houby? To se někdo obětuje?

Nejlepší odpověď
Orange

Já bych to tipl na nějaký rozbor, jestli se složením třeba víc podobá jedlým či nejedlým. Pak taky existují zvířata.

Další odpovědi
mosoj

Co je to nová houba. Nyní proběhla tiskem zpráva že se našel nový typ hřibu, ale protože již jméno má , ták nový bude tak akorát u nás.
Dříve to byly zkušenosti. Dnes je jedovatost potvrzena biochemickým rozborem.

zjentek

nový druh houby nutně neznamená složení látek tak, aby to při labor. bádání byla velká neznámá. Počítám, že všechny látky a jejich obsah už dokážeme určit bez obětí na životech ..i když ,)

klob1

Všechny houby jsou jedlé,akorát některé jen jednou nebo se musí včas vypumpovat!

gagaga

super otazka :)))