petreichmann

Jak zjistit, zda ve firmě panuje skutečně prostředí, v němž ženy i muži stejnou výchozí pozici a dostane se jim rovného?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Vyčkej času, uživatel http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/62399 ti vzápětí odpoví.

Tak jsem měla pravdu, trvalo to 36 minut.

Další odpovědi
gecco

„Jak zjistit“ – z čí pozice???
😁
Majitele, managera/ky/ů/ek, HR, zaměstnanců/kyň???
___
Každopádně takovéto otázky (a ´cílené´ odpovědi) zavánějí kydáním hnoje…
😁

Mc Merkurion

nějak nerozumět: „… v němž ženy i muži stejnou výchozí pozici a dostane se jim rovného?“ u nas tak nemluvit ani nepsat…

Děda Louda

Možná by bylo dobře napsat, na co se ptáš.

lexx

jsi chlap nebo baba ? pokud první tak se o to nezajímej, budeš sám proti sobě

ProFairPlay

Ke zjištění stavu ve firmě mohou posloužit např. firemní audity, jejichž cílem je odhalit možné nedostatky ve firemní kultuře. Posuzováno může být množství aspektů, od struktury přijímacích pohovorů, přes zaměstnanecké benefity, možné flexibilní úvazky, management mateřské a rodičovské dovolené, až po skutečné zastoupení žen a mužů na pracovišti. Na základě výsledků je potom možné přistoupit ke konkrétním opatřením a změnám. Je však třeba mít na mysli, že dosahování „rovnosti“ nespočívá pouze v prosazení zcela stejných podmínek, ale také v respektování jinakosti.

ivzez

Domnívám se, že v ČR taková firma neexistuje.
Teoreticky by tak měly fungovat státní instituce,
v nichž jsou zaměstnanci odměňováni podle tabulek,
ale i tam se určitý rozdíl v odměňování projevuje.
_______

Doplňuji:

Škoda, že jsem nebyla pozornější, nebo se alespoň nepodívala
na odkaz od Lamalam. Byly bych reagovala jinak, nebo vůbec…